26. 9. 2022

Objasnění krádeže katalyzátoru a výfukového potrubí z automobilu v Kopřivnici

V těchto dnech policisté z kopřivnického Obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže 29letému místnímu muži, neboť tento podle všech doposud zjištěných skutečností měl okolo třetí hodiny ranní 24. září letošního roku na parkovišti ulice Pánská v Kopřivnici demontovat ze zde zaparkovaného dodávkového motorového vozidla tovární značky Peugeot Boxer katalyzátor – filtr pevných částic včetně celého výfukového potrubí v celkové hodnotě zjevně převyšující finanční částku ve výši 10 tisíc korun. Toto zařízení automobilu následně uschoval nedaleko místa činu, a to ve vysoké trávě a v křoví u blízkého areálu čistírny odpadních vod. Následně byl shora uvedený muž zadržen kopřivnickými policisty a odcizený katalyzátor včetně dalších součástek byl předán zpět poškozenému majiteli. Celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany policistů a kriminalistů Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně.

 

Svobody si dlouho neužil

Minulou středu reagovali policisté speciální pořádkové jednotky na relaci ve vysílačce, kdy měl nějaký muž v jedné z prodejen ve Frýdku-Místku odcizit dvě bundy v hodnotě přes 3 tisíce korun a ujíždět z místa na kole. Policisté začali neprodleně propátrávat okolí a narazili na cyklistu odpovídajícímu popisu možného podezřelého. Muž očividně něco skrýval pod svou bundou. Pro policisty nebylo žádným překvapením, že se jedná o odcizené zboží. Devětadvacetiletý podezřelý byl policisty následně zadržen a předán kolegům z obvodního oddělení Frýdek-Místek. Ti zjistili, že muž teprve minulý měsíc opustil brány věznice, kde si odpykával trest za majetkovou trestnou činnost. S policisty spolupracoval a ke krádeži se doznal. Při výslechu uvedl, že měl jednat ve zkratu, kdy se měl předtím pohádat s přítelkyní a následně se jet projet na kole. To měl odstavit před prodejnou a pak z nejbližšího věšáku u vchodu v prodejně odcizit náhodné bundy. Jelikož se muž tohoto jednání dopustil, ačkoliv byl v posledních třech letech potrestán za obdobnou trestnou činnost, policisté mu ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže. Poté muž putoval k soudci, který jej vzal do vazby, a tak si na rozsudek počká opět za mřížemi. Za krádež mu nyní hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

 

Úspěšná pátrání po seniorech

V minulém týdnu proběhlo hned několik pátracích akcí po seniorech, kteří se ztratili v lesích při sběru hub. Celkem byly oznámeny čtyři takové případy, kdy byl následně ze strany místně příslušných obvodních oddělení realizován totožný počet pátracích akcí. Tyto akce proběhly nedaleko obcí Ostrava, Třinec, Hradec nad Moravicí a Vyšní Lhoty. K úspěšnému vypátrání přispěla zejména včasná reakce policistů, ale také efektivní spolupráce s operačním střediskem , stejně jako dalšími kolegy. A jak samotné pátrací akce probíhaly? Po vypátrání pohřešovaných osob a následnému poskytnutí případné první pomoci byly v rámci těchto akcí nejprve  provedeny opatření v místech jejich posledního výskytu a následně také v místech zjištěných na základě informací poskytnutých oznamovatelů a dalších osob. Za již zmíněným účelem byly v průběhu těchto pátracích akcí nasazeny veškeré dostupné síly a prostředky, a to včetně Letecké služby či jednotlivých kynologických oddělení.  Současně policisté průběžně navazovali telefonní kontakt s pohřešovanými což výrazně napomohlo k jejich vypátrání. V této souvislosti apelujeme  na naše seniory, aby do přírody nevyráželi sami. Převážně  pak, pokud trpí vážnými zdravotními problémy či onemocněním. Seniorům, kteří se přece jen rozhodnou vyrazit do lesa samostatně, doporučujeme, aby o místě svého možného pohybu předem informovali své blízké, vzali si s sebou nabitý mobilní telefon a nezbytné množství pravidelně podávaných léků. V rámci případných potíží tak usnadní pátrání záchranným složkám.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice