22. 10. 2018

Ujíždějící řidič narazil do stromu

Během sobotního večera chtěli fulnečtí policisté podrobit silniční kontrole vozidlo značky Land Rover. Jeho řidič však na pokyny k zastavení nereagoval a začal policistům ujíždět. Pronásledování ujíždějícího vozidla skončilo na tzv. staré Valteřovské cestě, kde jeho řidič nezvládl řízení a narazil do stromu. Policisté následně zjistili, že řidičem je šestadvacetiletý muž, který k jízdě užil služební vozidlo své příbuzné, a to bez jejího svolení. U řidiče byla provedena dechová zkouška, během které mu byla naměřena hodnota téměř dvě promile alkoholu v dechu. Řízení pod vlivem alkoholu se muž nedopustil poprvé, již v minulosti měl za tento prohřešek uložen zákaz řízení. Dopravní nehoda se naštěstí obešla bez zranění, škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 40 tisíc korun. Muž se svým jednáním dopustil trestného činu neoprávněného užívání cizí věci a trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za které mu nyní hrozí až 3 roky za mřížemi.

 

Sprejerství

Terčem dosud neznámého pachatele se během uplynulých dnů stal plot jednoho z rodinných domů na Novojičínsku. Výtržník na něj měl sprejem nastříkat nápis o délce osmi metrů. Způsobená škoda byla vyčíslena na dva tisíce korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro přečin poškození cizí věci, za který hrozí pachateli v případě dopadení trest odnětím svobody až na jeden rok, zákaz činnosti nebo propadnutí věci.

 

Zaměřil se na autobaterie

Kriminalisté z Ostravy zahájili dne 19. 10. 2018 trestní stíhání čtyřiatřicetiletého muže pro přečiny krádež, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a poškození cizí věci. Obviněný se trestné činnosti měl dopustit celkem v devíti případech, v období čtyř měsíců. Předmětem jeho zájmu byly zejména autobaterie. U nákladních vozidel měl před odcizením poškodit kryt a také kabeláž. U osobních vozidel měl nejprve rozbít skleněnou výplň dveří, následně otevřít kapotu a z motorového prostoru autobaterie odcizit. Celkem si měl takto přisvojit devět autobaterií různých rozměrů a kapacity. Avšak nepohrdl ani jinými věcmi. Z jednoho vozidla měl mimo autobaterie odcizit i dámské sluneční brýle, autolékárničku, a také čistič oken. Obviněný muž měl rovněž využít pootevřeného okna u zamčeného vozidla, do tohoto vniknout a odcizit z něj peněženku s finanční hotovostí, doklady a nářadí. Při jednou ze skutků měl vniknout do uzamčeného kontejneru na jednom železničním nádraží v Ostravě. Zde si přisvojil pracovní stroj v hodnotě kolem sedmdesáti tisíc korun. Obviněný muž byl zadržen při posledním skutku, kdy měl krást železný šrot uskladněný v odstaveném vagonu na železničním nádraží. Celková způsobená škoda dosahuje částky téměř sto dvacet tisíc korun. Policejní komisař následně podal u obviněného podnět k návrhu na vzetí do vazby. Soud návrhu vyhověl. Muži, který již má za sebou trestní minulost, hrozí za uvedené jednání trest odnětí svobody v délce až pět let.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice