22. 6. 2012

Zloděj odcizil včely

Kuriózní krádež včelstva prošetřují novojičínští policisté. V pátek 22. června v dopoledních hodinách nám byl nahlášen případ krádeže v Jeseníku nad Odrou, v místní části Hůrka. Neznámý pachatel zde v době od 20. do 22. června odcizil z oplocené zahrady volně stojící dřevěný včelí úl včetně včelstva. Dřevěný úl měl rozměry 46,5 x 45,5 x 166 centimetrů. Majitel vyčíslil předběžnou škodu přes osm tisíc korun.

 

Zloděj v bytě

V noci na 21. června vnikl neznámý pachatel do rodinného domu v Odrách. Zloděj z pokojů odcizil peněženky majitelů domu. Prázdné peněženky poté zanechal na zahradě domu. Předběžná škoda odcizením přesáhla částku dvacet tisíc korun. Případ prošetřujeme pro přečiny krádeže a porušování domovní svobody.

 

Ubližují rodičům

Novojičínští policisté už několikrát přistoupili k vykázání útočníků – dětí ze společného obydlí. Mezigenerační neshody často eskalují až k fyzickému násilí. Mnohdy však daleko větší následky má dlouhodobé psychické týrání. Předpokládáme, že takovýchto poškozených je na desítky. Z důvodu obav a ostychu poškozených se policisté dozvědí jen o několika málo případech. Na Novojičínsku vyšetřujeme několik takových případů. Posledním případem je dlouhodobé týrání 72leté matky svou 45letou dcerou z Frenštátu pod Radhoštěm. Nezbedná dcera vždy v podnapilém stavu požadovala po své matce různé úsluhy, zejména nákup jídla a alkoholu a to jak v denní tak noční době. Jestliže jí požadavky nesplnila, okamžitě jí začala vulgárně nadávat a fyzicky ubližovat.  Stejně jako v jiných případech tak i v tomto jsme využili institutu vykázání ze společné domácnosti. ( agresor je vykázán ze společného obydlí na 10 dní). Jiným případem z měsíce ledna bylo oznámení 65leté ženy, kdy její 39letý syn soustavně dělal příkoří. Schválnostmi, urážkami,  vyhrožováním,  vypínáním el. elektřiny a plynu jí neustále trápil. Protože už nebyla schopna toto utrpení snášet, oznámila více jak jednoleté týrání policistům. V dalším případě zase syn déle než jeden rok týral svou matku. Požadoval po ní peníze, když je nedostal údery pěstí i kopanci jí ubližoval. Poslední událostí před oznámení bylo, když fyzicky napadl a následně jí z prstu strhl prstýnek, který pak dal do zastavárny a utržené peníze použil pro svou potřebu. Oběti tohoto jednání by neměly vyčkávat a snášet toto příkoří. Důležité je o tom někomu sdělit a požádat o pomoc. Sami tento problém nevyřeší.

 

Vyhrožoval zabitím

V průběhu noci nejprve vulgárně nadával 45leté ženě a poté jí začal vyhrožovat fyzickou likvidací. Dne 19.6.2012 kolem třetí hodiny ranní museli zasahovat bílovečtí policisté v ubytovně ve Velkých Albrechticích. Opilý 32letý muž s téměř 2 promile alkoholu vulgárně nadával 46leté ženě, která z obavy o svůj život přivolala policisty. Jeho nadávky přerostly únosnou mez a následně přistoupil k výhružkám s fyzickou likvidací. Opilého agresivního muže jsme převezli na policejní oddělení. V průběhu cesty služebním vozidlem začal být agresivní také vůči zakročujícím policistům. Jelikož nereagoval na výzvy policistů k zanechání svého protiprávního jednání, použili proti němu donucovacích prostředků a sjednali s ním pořádek. Pro opilost jej následně převezli na protialkoholní záchytnou stanici. Po samotném vystřízlivění budeme od něj požadovat vysvětlení k samotné události.

 

Výzva svědkům dopravní nehody – Tragická nehoda cyklisty s vozidlem

V sobotu 16. června krátce po desáté hodině dopoledne se stala tragická nehoda na silnici druhé třídy v Závišicích na Novojičínsku. Jednatřicetiletý cyklista jel ve směru od Kopřivnice a při sjíždění z kopce, z dosud nezjištěných příčin, přejel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím osobním vozidlem. Při dopravní nehodě utrpěl cyklista mnohačetná zranění neslučitelná se životem. Okolnosti nehody nadále intenzivně prošetřujeme a žádáme případné svědky této tragické nehody, aby nás kontaktovali na telefonním čísle 974 735 251 nebo na lince 158.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice