23. 1. 2015

Koupil auto za 10 tisíc

Zcela neuvěřitelné se zdá tvrzení podezřelého, který jezdil v kradeném autě.

Poškozený majitel nahlásil krádež automobilu Opel Zafira v ceně 60 tisíc korun v závěru měsíce prosince. Auto mu měl zloděj odcizit v Havířově. Novojičínští policisté na základě získaných indicií vozidlo zajistili i s podezřelým mužem z Nového Jičína. Ten ve své výpovědi uvedl, že jej zakoupil za 10 tisíc korun od nějaké ženy bytem v Havířově. Později se mu zdálo, že by mohlo být odcizeno, ale přesto jej nadále užíval. Samotné zadržení podezřelého 34letého recidivisty proběhlo v polovině měsíce ledna na silnici ve chvíli, kdy jej řídil. Policisté již věděli, že se odcizené vozidlo pohybuje v okrese Nového Jičína, měli zjištěného i možného podezřelého. Cílem bylo zajistit jak vozidlo, tak i jeho současného uživatele podezřelého z krádeže. A to se podařilo. Nyní má sděleno obvinění ze spáchání přečinu podílnictví. Podezřelý muž má ve svém rejstříku trestů již několik záznamů, od přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky až po zločin násilí na úřední osobě s pravomocným odsouzením na zkušební dobu tří let. Jaký trest dostane nyní je na rozhodnutí soudu.

 

Cizinci okradli obsluhu

Hráli automaty, odlákali obsluhu provozovny, odcizili jí peníze a nakonec je znovu prohráli v automatech. Samotné protiprávní jednání vyšetřovali příborští policisté s podezřením
ze spáchání přečinu krádež s trestní sazbou dvou let odnětí svobody.

Okamžitým zpřístupněním a vyhodnocením kamerových záznamů, znalosti místního prostředí a rychlé reakcí policisty a se podařilo podezřelé cizince zadržet. V případě vycestování by bylo velice těžké pachatel tohoto jednání zjistit. Dva muži, cizí státní příslušníci, ve věku 32 a 26let, pracovali v jedné z místních firem na Novojičínsku. V sobotu 17. ledna ve dvě hodiny v noci hráli na výherních automatech restaurace v Mošnově. Když jim docházely peníze, odlákali obsluhu provozovny a z pultu jí odcizili finanční hotovost, kterou použili pro další hru. Odcizených 10 tisíc korun nakonec prohráli. Po odchodu hostů si obsluha všimla, že jí chybí peníze. Příborští policisté začali po mužích pátrat, bezvýsledně. Zvažovali také zveřejnění kamerových záznamů z místa činu. Při opakovaném sledování těchto záběrů byl jeden z policistů schopen z vlastní místní znalosti muže ztotožnit. Rozpoznal v nich osoby, které viděl v jednom z místních penzionů mezi ubytovanými. Krátce poté oba podezřelé zadrželi ve chvíli, kdy již odjížděli do své vlasti.  Při výslechu se k činu doznali. Jeden ze zajištěných má bohatou trestní minulost s pravomocným odsouzením a nástupem do vězení ve své zemi. Druhý z mužů se v minulosti také dopouštěl trestné činnosti. O jejich vině a výši trestu rozhodne soud.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice