23. 3. 2011

Prokopal se dveřmi do bytu

Kuriózní případ šetří novojičínští policisté.

V pondělí 21. března čtvrt hodiny před polednem, v jedné z vesnic na Novojičínsku, prokopal díru ve dveřích bytu 66letý muž. Vzniklou dírou se prosoukal dovnitř, ulehl do postele a usnul.

Sousedé když viděli cizího muže, jak se probourává dveřmi do bytu, okamžitě přivolali policisty.

Policisté muže vzbudili. Ten v silně podnapilém stavu vylezl vzniklým dveřním otvorem z bytu ven. Na dotaz jak se do bytu dostal a co tam dělá, opakovaně uváděl, „…jsem doma, ležel jsem v posteli v ložnici a spal“.

Prověřením situace vyšlo najevo, že si muž ve své podnapilosti spletl vchod domu ve kterém bydlí. Vyšel do stejného patra a dveře bytu, které mu nešly odemknout považoval za vlastní. Když mu policista řekl, že není ve svém bytě, nebyl schopen tuto situaci s více jak dvěma promili alkoholu v krvi pochopit. Stále trval na svém.

Policisté muže předvedli na oddělení k podání vysvětlení. Jeho jednání prověřují s podezřeními ze spáchání přečinu porušování domovní svobody.

  

Valašské rallye

Informace k dopravní situaci.
Trasa rychlostní zkoušky bude, plně uzavřena pro veškerý provoz. Vymezený úsek závodu je dopravně značen a organizačně řízen pořadateli závodu. Pořadatel závodu: ÚAMK – AutoMotoKlub Rallye Sport-Vsetín, Dolní Jasénka 744, Vsetín. (Hošák Miroslav, 603 262 525 mobil.)

V pátek 25. března : Uzávěry vyznačených silnic od 16-25 – 21.50 hod

NJ/Žilina – Závišice od 17.25 – 19.00 hod, od 20.22 – 21.35 hod.

Uzávěra vyznačených silnic od 16.59 – 22.50

Straník – Lešná od 17.59 – 19.30 hod, od 20.56 – 22.25 hod.

  

Dopravní akce s vrtulníkem

Na zemi i ze vzduchu dohlíželi Novojičínští policisté nad bezpečností silničního provozu. V průběhu dopoledne včerejšího dne chránili slušné řidiče před agresivními.

Kontrolovaným úsekem byla silnice 1/48 mezi obcí Dub a Příborem. Zaměřili se na nesprávné nebezpečné předjíždění a dodržování předepsané rychlosti.

V průběhu opatření zjistili 31 řidičů porušujících dopravní předpisy. Devatenáct řidičů překročilo povolenou rychlost a dva řídili pod vlivem alkoholu.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice