24. 3. 2011

Kabelka asi zlákala zloděje

Nenechávejte své věci ve vozidlech!
Řidiči a majitelé motorových vozidel jsou stále nepoučitelní a zapomínají na opakující se varování policistů, že: „ auto není trezor“. Příkladem toho je další případ vloupání do motorového vozidla, kdy si zloděj opět odnesl věci odložené nebo zapomenuté ve vozidle.

Novojičínští policisté pátrají po pachateli, který se v úterý 22. března vloupal do zaparkovaného vozidla v Novém Jičíně na ulici Jeremenkova. Majitelka si v osobním vozidle ponechala dámskou kabelku. Ta zřejmě zlákala zloděje, který se do vozidla vloupal. Kabelku s finanční hotovostí, platebními kartami, doklady a dalšími věcmi zloděj následně odcizil. V tomto případě byla škoda na majetku vyčíslena přes tři tisíce korun. Pachatel se dopustil přečinu krádeže a přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměňování platebního prostředku a hrozí mu trest odnětí svobody až na dvě léta.

Vloupání do sklenářství

Škodu za téměř šedesát tisíc korun způsobil v těchot dnech dopusud neznámý pachatel v Odrách. V době od 17. do 23. března se zde vloupal do objektu sklenářství, ze kterého odcizil různé pneumatiky, součástky motoru, a elektrokabely. Dále poškodil na několika místech kabely vnitřní elektroinstalace. Svým jednáním tak způsobil škodu odcizením přes 43 tisíc korun a škodu poškozením za 14 tisíc korun. Oderští policisté po pachateli krádeže a poškozování cizí věci intenzivně pátrají.

Vloupání do nákladního vozidla

Neznámý pachatel se v noci na 24. března v Novém Jičíně na ulici Bohuslava Martinů vloupal do nákladního vozidla Daf. Ze zaparkovaného náklaďáku odcizil doklady a čip pro registraci mýtného na území Slovenska. Odcizená čipová karta byla v hodnotě 50 Eur a nabita částkou 40 Eur. Celková škoda přesáhla částku 2 tisíc korun.

Neplatí na dceru

Přes čtyři roky si řádně neplní vyživovací povinnost na svou nezletilou dceru dvaačtyřicetiletý otec z Havířova. Od ledna 2007 do současné doby, kromě několika měsíců v uvedené době, neplatí výživné. Vyživovací povinnost mu vyplývá ze zákona o rodině a rozsudkem Okresního soudu v Novém Jičíně z ledna 2004 mu byla výše této vyživovací povinnosti stanovena na tisíc dvě stě korun měsíčně. Do současné doby způsobil dluh na výživném k oprávněné matce z Kopřivnice v celkové výši přes padesát tisíc korun.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice