23. 3. 2012

Dopravní akce – uzávěra silnice

Záleží nám na životech lidí, a proto jsme dnešního rána zopakovali další z řady kontrol zaměřených na vyloučení řidičů z dopravy, dříve než způsobí nehodu pod vlivem alkoholu. Plně uzavřená komunikace č. I/57 v obci Hodslavice část Domoraz, v obou směrech mezi Novým Jičínem a Vlašským Meziříčím, v době od páté do osmé hodiny ranní nás přesvědčila, že si někteří řidiči opravdu nedají říci. Z několika stovek kontrolovaných řidičů bylo 13 pozitivních, v rozsahu od 0,2 do 0,9 promile. Mezi řidiči byla také mladá žena rozvážející čerstvé pečivo. Právě ona nadýchala ze všech nejvíce. Zakázali jsme jí další jízdu. Na místo musel přijet jiný řidič, který rozvážku pečiva dokončil. Pozitivně kontrolovaným řidičům jsme zadrželi řidičské oprávnění s tím, že budou dále projednávání v přestupkovém řízení.

 

 

Statistika dopravních nehod za únor 2012

Za první dva měsíce letošního roku šetřili novojičínští policisté celkem sto třicet čtyři dopravních nehod, při kterých přišel o život jeden člověk, pět účastníků utrpělo těžká zranění a dvacet čtyři lehká. Tragicky skončila dopravní nehoda, ke které došlo v pátek 9. března v podvečer v Příboře na silnici I/48.  Při čelním střetu dvou osobních vozidel uhořel jeden muž.

 

Dopravní nehody šetřené policií

 

2012

2011

+/-

%

Počet nehod

134

159

-25

-16

Usmrceno

1

1

0

0

Těžká zranění

5

11

-6

-55

Lehká zranění

24

32

-8

-25

Příčiny dopravních nehod

 

2012

2011

+/-

%

způsob jízdy

51

77

-26

-34

rychlost

58

48

10

21

přednost

6

13

-7

-54

předjíždění

4

0

4

400

alkohol

10

10

0

0

Činnost dopravních policistů za první dva měsíce letošního roku a porovnání s rokem předešlým:

 

2012

2011

Alkohol

34

52

Zadrženo řidičských průkazů

19

24

Řízení bez řidičského průkazu

7

7

Odebrání vozidla

0

0

 

Cigarety prošly spalovnou a v Ostravě jsou automaty na alkohol

Sto kilogramů tabáku a cigaret bez platné tabákové nálepky skončilo ve spalovně průmyslového odpadu SITA Ostrava. Pracovníci Celního úřadu Ostrava provedli likvidaci 49 kg tabáku a 47.000 kusů cigaret. Jednalo se o zboží nabyté propadnutím, zabráním nebo přenecháním ve prospěch státu. Cigarety a tabák byly zajištěny v rámci prováděných kontrol se zaměřením na dodržování zákona o spotřební dani nebo byly získány z realizací trestních případů. Zboží bylo spáleno ve společnosti SITA Ostrava. V minulých dnech se ostravští celníci v obchodních řetězcích setkali s automaty na alkohol. Automaty jsou opatřeny nápisem „Zákaz prodeje osobám mladším 18 let“ a prodej funguje na principu naskenovaného občanského průkazu. Celníci kupující upozorňují na skutečnost, že u množství přesahující limit 10 litrů alkoholu ve spotřebitelském balení, musí prokázat zdanění, a to bez ohledu na povinné značení lihu. V praxi to znamená, že pro osobní potřebu je stanoven limit 10 litrů alkoholu. Pokud je přepravováno nadlimitní množství alkoholu (více než 10 litrů), je nutno si vyžádat od prodávajícího daňový doklad, který slouží jako potvrzení o zdanění. Bez tohoto dokladu může mít kupující problémy. V případě automatu na alkohol je kontakt na vlastníka uveden přímo na něm.

 

Pro vlastní dluhy fingovala krádeže

V tomto týdnu jsme zahájili vyšetřování vykradené sázkové kanceláře, ke které došlo z kraje měsíce března na Novojičínsku. Dnes již víme, že se tohoto jednání měla dopustit 43letá žena. Jak do výslechu uvedla, dohnaly jí k tomu dluhy, které nedokázala jinak vyřešit. Během vyšetřování jsme zjistili, že tak neučinila poprvé. Od srpna roku 2010 je to již její 4 skutek. Ve všech případech si počínala vždy podobně. Fingovala vykradení sázkové kanceláře, v které byla zaměstnaná. Celkově si přišla na více jak 200 tisíc korun. Všechny krádeže měla důkladně připravené a také provedené. Dva roky se jí dařilo za sebou zakrývat stopy. Letošní březnové fingované vloupání s krádeží peněz bylo její poslední. Pár dní poté byla umístěna do policejní cely. V průběhu vyšetřování se na základě předložených důkazů ke všem skutkům doznala. Dle jejího tvrzení o tom co dělá, nevěděl ani její manžel. Peníze použila pro uhrazení rodinných dluhů, které má u finančních společností. Svým jednáním se dopustila trestného činu zpronevěry. Přesnou výši trestu jí určí až soud. Rozpětí pro toto protiprávní jednání je mezi jedním rokem až pěti léty trestu odnětí svobody.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice