29. 3. 2012

Modafen v autě a alkohol na tržnici

Ve vozidle odhaleno 516 tablet Modafenu a na tržnici v obci Český Těšín zajištěno téměř 400 litrů alkoholu. Hlídka taktické mobilní skupiny Celního ředitelství Ostrava prováděla v uplynulém týdnu součinnostní kontrolní akci s pracovníky slovenské celní správy. Stanoviště bylo na bývalém hraničním přechodu Bumbálka. Zde celníci (v součinnosti s kolegy ze Slovenska) zastavili osobní motorové vozidlo značky Fiat Brava české imatrikulace a provedli jeho důkladnou prohlídku. Mezi sedadlem spolujezdce a zadním sedadlem na zemi ležela modrá plastová taška, ve které se nacházelo 17 balení léku Modafen volně loženo a dalších sedm balení stejného léku bylo v dětských punčocháčích tmavě modré barvy. Celkem se ve vozidle nacházelo 516 kusů tablet Modafenu s obsahem 16 gramů pseudoefedrinu, který je užíván k výrobě pervitinu. Řidička vozidla prohlásila, že tablety koupila v různých lékárnách v Žilině pro svého známého. Blíže ale o něm nic neví, potkala ho náhodou před nějakou dobou. Za tento obchod jí slíbil peníze, které měla dostat při předání zboží. Výše „honoráře“ údajně nebyla dohodnuta. Spolucestující jel jako doprovod a navigátor zároveň a o záměru koupě tablet se dozvěděl až cestou do Žiliny. Navíc řidička uvedla, že je bývalá uživatelka pervitinu. Věc byla předána k dalšímu šetření pracovníkům Celní protidrogové jednotky. Žena je podezřelá ze spáchání trestného činu – nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, v případě prokázání viny jí hrozí odnětí svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitý trest. V pondělí 26. 3. se hlídky taktické mobilní skupiny rozjely na tržnici v Českém Těšíně se zaměřením na kontrolu dodržování zákona o spotřebních daních a o povinném značení lihu. V jednom případě odhalili 153 litrů neznačeného alkoholu, a to ve veřejně přístupných prostorách tržnice, prostorách WC a v prostorách bývalé vrátnice. V dalším případě bylo ve skladovací kóji ukryto 211 litrů alkoholu bez řádného značení. Únik na spotřební dani byl vyčíslen na téměř 80.000 korun. Zboží bylo zajištěno a umístěno ve střeženém skladu celního úřadu.

 

  

 

Napadl exekutora

Prověřujeme oznámení 35letého exekutora, který byl v pátek 23. 3. 2012, fyzicky napaden pro výkon své pravomoci. Muž ve věku 56let z Bravantic, neakceptoval exekuční příkaz a návštěvu exekutora odmítl přijmout. Vzniklá situace jej natolik rozčílila, že své jednání vystupňoval v agresivní chování, při kterém měl fyzicky napadnout soudního exekutora. Toho měl dvakrát udeřit pěstí do hlavy. Poté s cihlou v ruce důrazně vyhrožoval fyzickou újmou jemu i jeho asistentovi. Okolnosti tohoto případu jsou stále ve stádiu prověřování. V případě zjištění skutečností, že se tak stalo, hrozí muži za toto jednání, které je kvalifikováno jako přečin násilí proti úřední osobě, až 6 let trestu odnětí svobody.   

 

Slepě důvěřoval, přišel o 350 tisíc

Prověřujeme oznámení 83letého muže z Oder, kterého doposud neznámí pachatelé systematicky obírali o jeho naspořené peníze. Pod různými legendami od měsíce července roku 2011 jej kontaktovaly v místě jeho bydliště různé osoby. Poškozený muž jim postupně předal více 350 tisíc korun. Ty důvody byly různé, vyplacení pojistek, nutnost léčení, provedení lékařských zákroků a podobně. Slepě důvěřoval jejich slibům o vrácení půjčených peněz. Doposud však tak neučinili. Jednání pachatelů prověřujeme s podezřením ze spáchání přečinu podvodu. Vyšetřování případu je na samém počátku, zjišťujeme osoby – pachatele a okolnosti tohoto jednání.  

 

Zapálená sláma

S podezřením ze spáchání přečinu poškození cizí věci prověřujeme požár slámy v Suchdole nad Odrou.  V sobotu 24. 3. 2012 po 17 hodině, doposud neznámý pachatel zapálil stoh uložené slámy v objemu 500 balíků.  I přes zásah hasičů se jej nepodařilo zachránit.  Poškozená firma vyčíslila předběžnou způsobenou škodu ve výši 200tisíc korun.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice