4. 4. 2012

Smrtící kombinace – (pondělí 2.4.2012 08.35 hod. silnice I/48)

Plně naložený kamion 40 tunami kamene a více jak 2 promile alkoholu. Smrtící kombinace na hlavním tahu silnice mezi Hranicemi a Frýdkem-Místkem. Hazard opilého řidiče dopadl dobře. Novojičínští dopravní policisté jej zastavili dříve, než způsobil dopravní nehodu. Opilého 34letého řidiče nákladního vozidla jsme zastavili u benzínové čerpací stanice v Šenově u Nového Jičína. Opakovanou dechovou zkouškou jsme u něj zjistili více jak 2 promile alkoholu. Řidič se doznal, že ráno vyjel ze Zelinkovic pro kámen do Jakubčovic a vrací se plně naložený nazpět. Řidiči jsme zadrželi řidičské oprávnění, zakázali další jízdu a jeho nákladní vozidlo odstavili. Jeho protiprávní jednání je kvalifikováno jako přečin ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí zákaz činnosti a až 3 roky trestu odnětí svobody.

 

Trh zaplavují padělky oblíbených elektronických cigaret

Padělky oblíbených elektronických cigaret zaplavují náš trh. Za tři měsíce letošního roku pracovníci Celního úřadu Mošnov zajistili padělky elektronických cigaret a vonných esencí v hodnotě 1.310.000 korun. Statistika prozradila, že se jednalo o 10 kilogramů vonných esencí dopravovaných v kanystrech, téměř 3.500 kusů ampulí o obsahu 10 nebo 30 mililitrů a 120 kusů sad elektronických cigaret. Zboží cestovalo leteckou dopravou k příjemcům v naší republice. Celníkům v hledáčku uvízly zásilky, u nichž byly deklarovány pochybné údaje (nízká cena, druh zboží…) a především se jednalo o dovoz z rizikových zemí, např. z Číny. Balení esencí a cigaret originálu neodpovídá, ale prodejní cena bohužel ano. Vonné esence do elektronických cigaret, což je hitem roku 2012, jsou označovány způsobem stejným nebo zaměnitelným se známými ochrannými známkami značek Dunhill, F1, Red Bull, Marlboro, L&M, Davidoff, Pall Mall, Camel, 555 state, Winston, Drum, Golden Virginia nebo Britisch American Tobacco. Dle sdělení některých zástupců majitelů ochranných známek se jedná o neoprávněné označení výrobků. V mnoha případech majitelé ochranných známek ani tyto vonné esence do elektronických cigaret nevyrábějí! Vzhledem k tomu, že ampule nejsou opatřeny informacemi o složení výrobků, lze předpokládat, že užití esencí a elektronických cigaret v konečném důsledku nepřinese spotřebiteli ten správný užitek.

 

 

Odcizená narozená telata

V noci z 28 na 29. března odcizil zloděj z ohrady čerstvě narozená telata i s plemennou krávou. Majitel je měl ustájené v ohradníku v Ženklavě na Novojičínsku. Pouze jeden den se z nich radoval. Druhého dne totiž zjistil, že mu je někdo z ohrady odcizil. Majitel vyčíslil předběžnou škodu na odcizeném skotu na 60 tisíc korun. Jednalo se o plemennou krávu Charolais, bílé barvy s ušní známkou CZ 118866/702, původem z Francie a dvě telata – býčky bílé barvy, pocházející původem po plemenném býkovi. Jakékoliv informace k odcizenému skotu poskytněte telefonicky na linku 158, nebo přímo kopřivnickým policistům na tel 974 735 731.

 

Odcizené auto na apríla

Od pátku do neděle 1. dubna odcizili pachatelé dvě vozidla ve Frenštátě pod Radhoštěm. Oba případy prověřujeme s podezřením ze spáchání přečinu neoprávněného užívání cizí věci. Prvního vozidla zn. Š Fabie šedé metalízy se zmocnil pachatel z parkoviště ul. Sídliště Beskydská, v noci z 29. – 30. 3. 2012. Majiteli vozidla tak způsobil škodu ve výši 150 tisíc korun. Druhého vozidla se pachatel zmocnil v průběhu noci 1. Dubna. Osobní automobil zn. Renault Laguna černé metalízy bylo zaparkováno na ul. Nádražní. Po vozidlech pátrají frenštátští policisté. Informace k vozidlům a případným svědkům poskytněte na tel. č. 974 735 711

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice