23. 5. 2017

Vloupání do ordinace

Dosud neznámý pachatel se na Novojičínsku v době od 19. května 2017 do 22. května 2017 vloupal do lékařské místnosti, ze které odcizil osobní počítač. Následně z vedlejší ordinace, z uzamčené skříně, kterou si odemkl pomocí nalezeného klíče, odcizil finanční hotovost přes jeden a půl tisíce korun. Svým jednáním neznámý pachatel způsobil celkovou škodu přesahující 14 tisíc korun a je podezřelý z trestného činu krádeže, za který může v případě dopadení strávit až dva roky za mřížemi.

 

Vozidlem poškodil dva ploty

V nedělních nočních hodinách v Šenově u Nového Jičína třiadvacetiletý řidič ukrajinské národnosti vozidlem Škoda Octavia poškodil dřevěné oplocení rodinného domu. Na místo nehody se dostavili Novojičínští policisté z dopravního inspektorátu, kterým daný muž tvrdil, že k dopravní nehodě došlo v důsledku technické závady na vozidle. Následným šetřením policistů však bylo zjištěno, že daný řidič ještě před nárazem do dřevěného oplocení, zničil část kovového oplocení dalšího poblíž stojícího rodinného domu, čímž si na vozidle značně poškodil jednu z pneumatik.

Policisté technickou závadu jako prvotní příčinu dopravní nehody na místě vyloučili. Řidiči byla během dechové zkoušky naměřena hodnota téměř jeden a půl promile alkoholu v dechu, kdy však opakovanou dechovou zkoušku odmítl. Následně se také odmítl v nemocničním zařízení podrobit odběru biologického materiálu. Během dopravní nehody nebyl nikdo zraněn. Za dané jednání hrozí výše uvedenému řidiči pokuta ve výši od 25 tisíc do 50 tisíc korun a zákaz řízení až na dva roky.

 

Mladí lidé nebyli lhostejní

Ostravská policejní komisařka zahájila trestní stíhání 17letého mladistvého pro provinění loupeže. Ke skutku došlo dne 20. 5. 2017 kolem 21.45 hodin na ulici v Ostravě. Žena šla ze zaměstnání. Muž měl zezadu přistoupit k 43leté poškozené a pokusit se zmocnit její kabelky. Oběť však zavazadlo pevně svírala a snažila se uvedenému zamezit. Muž měl pak poškozenou udeřit pěstí do obličeje tak, že poté upadla na zem a kabelku pustila. Mladík se i s „kořistí“ snažil z místa utéci, nicméně marně.Byl zpacifikován kolemjdoucími 19letými muži. Další 18letá svědkyně se věnovala otřesené ženě, které po úderu upadly brýle, a zavolala na tísňovou linku. Žena byla ošetřena lékařem, utrpěla zranění, jehož doba léčení není dosud specifikována. Škoda na majetku, která vznikla poškozením kabelky, byla předběžně stanovena ve výši zhruba 500 korun.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice