23. 6. 2011

Polil se benzínem – požadoval tržbu

V úterý 31. května krátce před šestou hodinou ranní přišel na benzinovou čerpací stanici ve Fulneku muž. Natankoval do plastové láhve litr a půl benzínu, vešel do prodejny a požadoval po obsluze cigarety a zapalovač a hned vzápětí chtěl také minimálně 10 tisíc korun. Obsluhující mu je odmítla vydat. Pak se jí zeptal co bude dělat, když se polije benzínem a zapálí sebe i prodejnu. Překvapená obsluhující jej poslala pryč.
On však láhev s benzínem otevřel a polil se po krku i hlavě. V tom se mu snažila zabránit. V zápětí po ní požadoval vydání tržby. Žena mu jí odmítla vydat. On však svůj požadavek zdůrazňoval zapálením benzínu a také výhružkou, že ji zastřelí pistolí, kterou má u sebe v batohu. Z obavy o svůj život mu peníze z pokladny vydala. Útočník i s odcizenými penězi z prodejny odešel po silnici směrem na Odry.

Totožnost muže policisté krátce po činu zjistili, a 16 června jej zadrželi. Šestadvacetiletý muž z Opavska zdržující se na Novojičínsku byl rozhodnutím soudu umístěn do vazební věznice. Tato loupež není jeho prvním skutkem. Již v minulosti se dopouštěl jiné trestné činnosti převážně majetkového charakteru a to nejen na území Nového Jičína. Obviněný je podezřelý ze spáchání přečinu krádeže, poškození cizí věci a zločinu loupež. Za toto jednání mu hrozí trest odnětí svobody v délce od dvou a deseti let.

 

Po nárazu motorka shořela

Včera 22. června krátce před 12 hodinou v poledne ve Frenštátě pod Radhoštěm nedal přednost řidič nákladního vozidla motorkáři. Dvaatřicetiletý řidič nákladního vozidla přehlédl přijíždějícího 34letého muže na motocyklu BMW. Začal odbočovat vlevo tak nešikovně, že zkřížil cestu přijíždějícímu motorkáři. Ten již střetu nemohl zabránit a narazil do něj. Následkem dopravní nehody začal motocykl hořet. Motorkář utrpěl těžká zranění s nutnou hospitalizací v nemocnici. Na místo byla přivolána letecká záchranná služba. Novojičínští dopravní policisté vyšetřují okolnosti dopravní nehody.

  

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice