23. 6. 2014

Rozhodli se ukončit život

V sobotu 21. 6. 2014 se k tomuto činu odhodlal 23letý muž ve Studénce. Důvodem měl být rozchod s přítelkyní. Život se rozhodl ukončit spolykáním léků. Včasně přivolanou lékařskou pomocí a okamžitým zákrokem k úmrtí nedošlo. Druhou událostí byl skok z okna 41leté ženy v Kopřivnici v podvečerních hodinách v neděli 22. 6. 2014. Policisté prověřují tuto událost s podezřením ze spáchání přečinu účast na sebevraždě.

 

Střílel do stromů

Doposud neznámý střelec poškodil střelbou se zbraní dne 13. 6. 2014 v lesním porostu v katastru obce Tísek několik vzrostlých stromů. Bílovečtí policisté prověřují tuto událost jako přečin poškození cizí věci. Ohledáním místa policisté zajistili více jak stovku různých druhů prázdných nábojnic a 15 poškozených stromů. Poškozenou lokalitou je část lesního porostu vedle silnice z obce Tísek na Lubojaty. Nadále zjišťují okolnosti oznámení a také samotného střelce. Poškozením porostu vznikla majiteli škoda v předběžné výši 10 tisíc korun.

 

Stříleli v bytě

Z nedovoleného ozbrojování prověřují policisté 26letého muže z Příboru. Ten měl z nelegálně vyrobené a držené zbraně střílet ve svém bytě. Přivolaní příborští policisté šli tuto událost prověřit. V neděli před 11 hodinou dopolední vstoupili do bytu, kde mělo dojít výstřelu. Za použití donucovacích prostředků zadrželi dva nájemníky bytu ve věku 33 a 26let. Při samotném zákroku zajistili nelegálně drženou, netradičně amatérsky vyrobenou a upravenou zbraň včetně nábojů, která je odeslána k dalšímu zkoumání. V bytě se nenacházela žádná zraněná osoba. Oba muži byli zajištěni a k předmětné věci vyslýcháni. Při samotném zatýkání kladli odpor, kdy na výzvy policistů nereagovali a tak museli použit hrozby střelnou zbraní a další donucovací prostředky. Nyní je věcí dalšího šetření, jak ke zbrani přišli, k jakému účelu si jí pořídili a zda jí někde v minulosti použili.

 

Hazardují s životy

Rekordmankou víkendových dní se stala 24letá cyklistka. S více jak 4 promile alkoholu havarovala na jízdním kole. V mírném klesání na silnici v obci Trojanovice nezvládla řízení, přepadla přes řídítka a pádem na zem si způsobila poranění s nutným převozem do nemocnice. Událost nastala krátce po 13 hodině v neděli 22. 6. 2014 v Trojanovicích v místní části Maralák, v úseku mostu přes „Bystrý potok“. Technická závada jako příčina dopravní nehody, nebyla ohledáním na místě zjištěna ani uplatněná.

IMG_6055 IMG_6056

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice