23. 8. 2019

Maření výkonu úředního rozhodnutí

V pátek 23. srpna 2019 okolo 00:20 hodin kontrolovali policisté z obvodního oddělení Nový Jičín motocykl značky DIRTBIKE XB bez registrační značky, který jel po ulici Revoluční a Sokolovská. Policisté během kontroly vyzvali devětadvacetiletého řidiče k provedení dechové zkoušky na alkohol, kterou odmítl. Dále byl řidič vyzván k testu na přítomnost návykových látek v těle, který taktéž odmítl. Následně provedenými lustracemi v evidencích Policie ČR hlídka zjistila, že řidič má uložen trest zákazu činnosti v podobě zákazu řízení všech motorových vozidel, a to do července roku 2020.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázaní a přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

Nenastoupil k výkonu trestu

Policisté z Nového Jičína v uplynulých dnech vypátrali padesátiletého muže z Novojičínska, který nerespektoval doručené rozhodnutí soudu. Odsouzený muž si převzal výzvu k nástupu k výkonu trestu, této výzvy však nedbal a ve stanoveném termínu dobrovolně k výkonu trestu nenastoupil. Muž je nyní podezřelý z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Trest odnětí svobody byl dotyčnému uložen rozsudkem Okresního soudu ve Vsetíně. Za uvedené jednání hrozí muži trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice