23. 9. 2021

 

Objasnění úmyslného poškození osobního automobilu v Odrách

V těchto dnech policisté z oderského Obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci, ze kterého je důvodně podezřelá 33letá žena z Frýdku-Místku. Podle všech doposud zjištěných skutečností tato žena chvíli před dvaadvacátou hodinou večerní 18. září letošního roku na parkovišti u budovy Hasičské zbrojnice v Odrách, v části Vítovka úmyslně poškodila zde zaparkované osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Superb. Různými rýhami do laku karosérie po celém obvodu automobilu způsobila poškozenému 27letému muži z Frýdku-Místku celkovou hmotnou škodu na majetku ve výši bezmála 29 tisíc korun. Celou záležitostí se nadále zabývají oderští policisté a novojičínští kriminalisté.

 

Objasnění úmyslného poškození dna přírodního koupaliště ve Studénce

Dne 23. července 2021 policisté z Obvodního oddělení ve Studénce zahájili úkony trestního řízení směřující k prověření a k objasnění všech skutečností nasvědčujících tomu, že neznámý pachatel spáchal v blíže neustanovené době mezi desátou hodinou dopolední 16. července a devatenáctou hodinou podvečerní 20. července letošního roku v areálu přírodního koupaliště na ulici Sjednocení ve Studénce, v části Butovice přečin poškození cizí věci. Tehdy neznámá osoba úmyslně ze dna zdejšího venkovního bazénu přemístila z hloubky přibližně 1,3 metrů do hloubky okolo 3,3 metrů padesát až šedesát betonových dlaždic o rozměrech 40 x 40 centimetrů. Na dně bazénu tak byla vytvořena nesouvislá hromada kachlí, koupaliště muselo být z důvodu bezpečnosti návštěvníků uzavřeno a oprava dna bazénu byla v následujících dnech provedena speciální potápěčskou službou a organizací. V těchto dnech byl jako pachatel shora uvedeného protiprávního jednání a chování se škodou ve výši 20 tisíc korun ustanoven ze strany studéneckých policistů 14letý nezletilý chlapec z Novojičínska. Celou záležitostí se nadále budou zabývat novojičínští kriminalisté v úzké spolupráci s příslušným sociálním odborem a s pracovníky OSPODu Městského úřadu ve Studénce.

 

Silniční kontrola prokázala silně podnapilého řidiče osobního automobilu v Novém Jičíně

Dvacet minut po jedenácté hodině dopolední 22. září letošního roku vykonávala policejní autohlídka z novojičínského Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu na ulici Sokolovské v Novém Jičíně, kdy stavěla a kontrolovala řidiče osobního motorového vozidla tovární značky Peugeot 206, a to 53letého místního muže. Odborným měřením dechovými zkouškami bylo zjištěno, že tento řidič řídí automobil po předchozím požití alkoholických nápojů, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami přes 2 promile alkoholu v dechu. Shora uvedený muž s naměřenými hodnotami souhlasil, předchozí požití alkoholických nápojů před jízdou plně doznal, o lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči) nepožádal, na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a bylo mu zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a opatření. Celá záležitost je nadále prověřována ze strany novojičínských policistů a kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Krádež elektrokola ze stodoly u rodinného domu v obci Háj ve Slezsku-Chabičov

V těchto dnech policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně nadále intenzivně prověřují případ přečinu porušování domovní svobody a přečinu krádeže, který se stal v blíže neustanovené době mezi devatenáctou hodinou podvečerní 19. září a devatenáctou hodinou podvečerní 20. září letošního roku v obci Háj ve Slezsku, část Chabičov. V té době doposud neznámý pachatel neoprávněně vstoupil na oplocený pozemek jednoho z rodinných domů na ulici Malá Strana a po vypáčení dveří zdejší hospodářské budovy odcizil pánské elektrické kolo značky Lapierre Overholt černé barvy včetně elektronabíječky, čímž poškozenému místnímu 47letému muži vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši téměř 72 tisíc korun. Touto trestnou činností majetkového charakteru se tedy nyní zabývají hlučínští policisté a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného jednostopého dopravního prostředku lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na policejní číslo 974 737 701 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

Žádost o svědecké informace k dopravní nehodě ze dne 18. září 2021 u obce Uhlířov

Chvíli před druhou hodinou ranní 18. září 2021 řídila doposud neznámá osoba osobní motorové vozidlo tovární značky BMW 530 po silnici v obci Uhlířov, a to ve směru od obce Štáblovice k obci Otice, přičemž po projetí pravotočivé zatáčky vjela do levé poloviny vozovky, kde bezprostředně ohrozila a omezila zde protijedoucí osobní motorové vozidlo tovární značky Opel Astra Caravan, které řídil 53letý muž z Opavy. Aby nedošlo ke střetu, tak řidič opelu začal intenzivně brzdit a pravým zadním kolem svého vozu najel na zdejší obrubník. Vůz BMW dostal smyk, rovněž najel na obrubník a po přejetí chodníku zůstal stát na přilehlé travnaté ploše s proraženou přední pneumatikou. Ke střetu automobilů nedošlo, při této kolizní situaci v dopravě nebyla zraněna žádná osoba a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši několika tisíc korun. V osobním vozidle BMW cestovali tři muži ve věku 28, 29 a 31 let z Opavska, přičemž všichni přivolaným policistům tvrdili, že automobil neřídili, že jej řídil jim neznámý muž, který z místa dopravní nehody utekl neznámo kam. Z tohoto důvodu byl na místo přivolán i policejní psovod se služebním psem, ovšem pátrání po údajném řidiči bylo bezvýsledné. U celé tříčlenné osádky byla policisty ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Opavě a policisty z místně příslušného Obvodního oddělení v Hradci nad Moravicí provedena odborná měření dechovými zkouškami s pozitivními výsledky a výše uvedeným mužům byly naměřeny hodnoty okolo 1,3 promile, 1,1 promile a 2,0 promile alkoholu v jejich dechu. Orientační dechová zkouška u 53letého muže vyzněla negativně. V této souvislosti policisté ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Opavě žádají širokou veřejnost o sdělení jakýchkoli poznatků, které by vedly k ustanovení osoby řidiče vozidla BMW. Zároveň přivítají jakékoli podnětné informace, které povedou k zjištění průběhu nehodového děje a k řádnému zadokumentování spisového materiálu.

 

Vloupání do stavební unimobuňky na ulici Na Nábřeží v Opavě

V přesně neustanovené době mezi osmnáctou hodinou podvečerní 21. září a šestou hodinou ranní 22. září letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Na Nábřeží v Opavě přečin krádeže tím, že neoprávněně vstoupil na pozemek u jedné ze zdejších budov a po vypáčení zámku dveří vnikl do zde instalované stavební unimobuňky. Z ní následně odcizil různé druhy a množství stavebního nářadí a materiálů (přímočará kotoučová pila, úhlová bruska, kbelíky dekorativní omítky, kbelíky penetrace, kbelíky fasádního nátěru a fasádní omítky, vše značek Bosh, DeWalt, Den Braven, Baumit a Cemix) a z pozemku dále odcizil čtyři podlážky k lešení, čímž vznikla bruntálské soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši bezmála 70 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Opavě a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu stavebního nářadí a stavebního materiálu, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na opavské policejní číslo 974 737 651.

 

Odcizení finančních prostředků z kabiny nákladního vozu v Krnově

V době mezi jedenáctou hodinou dopolední a třináctou hodinou odpolední 21. září tohoto roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Hlavní náměstí v Krnově přečin krádeže tím, že se vloupal do kabiny zde odstaveného nákladního motorového vozidla tovární značky DAF a odcizil zde volně odloženou peněženku s finančními prostředky na hotovosti ve výši téměř 30 tisíc korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Krnově a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených financí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na krnovské policejní číslo 974 731 731.

 

Dopravní nehoda řidičky automobilu s dvěma chodci v Bruntále

Pětadvacet minut po šesté hodině ranní 20. září 2021 řídila 65letá žena z Frýdku-Místku osobní motorové vozidlo tovární značky VW Polo po ulici Nádražní v Bruntále, přičemž s největší pravděpodobností přehlédla na zdejším vyznačeném přechodu pro chodce zde jdoucího 49letého muže a zde jdoucí 48letou ženu. Došlo tak ke střetu pravého předního rohu automobilu s těly chodců a k jejich pádu na zem. Při tomto muž i žena utrpěli zranění lehčích charakterů s nutností jejich lékařského vyšetření a ošetření v bruntálské nemocnici. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 30 tisíc korun. Orientační dechové zkoušky vyzněly u chodců negativně, pozitivní však bylo odborné měření dechovými zkouškami u výše uvedené řidičky. Té byly naměřeny hodnoty okolo 0,35 promile alkoholu v dechu. Celá záležitost je nadále v intenzivním prošetřování a v prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále a ze strany bruntálských kriminalistů.

 

Střet vlakové soupravy se zvířetem na katastru obce Zátor

Dvacet minut před sedmnáctou hodinou odpolední 20. září 2021 došlo na železniční trati v katastru obce Zátor, a to mezi obcemi Milotice nad Opavou a Zátor, ke střetu vlakové soupravy se zvířetem. V té době 51letý muž z Opavy jako strojvedoucí rychlíku jedoucího ve směru na Krnov bezprostředně uviděl před sebou v jízdní dráze tele, okamžitě použil rychlobrzdu, přesto však již střetu nedokázal zabránit a zvíře zůstalo uhynulé v kolejišti. Ve vlakové soupravě, kterou tvořil motorový vůz, vložený vůz a řídící vůz cestovalo dvacet cestujících, strojvedoucí a průvodčí, kdy ke zranění žádné z těchto osob nedošlo. Celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 50 tisíc korun. Orientační dechová zkouška vyzněla u strojvedoucího negativně, na místě zasahovali nejen policisté, ale také krnovští a drážní hasiči a pracovníci Drážní inspekce. Cestující z vlaku byli následně převezeni do obce Zátor a byla zajištěna náhradní autobusová doprava. Provoz na železniční trati byl obnoven v devatenáct hodin téhož dne. Celá záležitost je nadále v prošetřování a v prověřování ze strany policistů Obvodního oddělení v Krnově, přičemž se zjišťuje, jak a kde bylo zvíře umístěno, zajištěno, střeženo a jak se toto tele dostalo bezprostředně až k železniční trati a následně i do samostatného kolejiště.

 

Dopravní nehoda řidiče osobního automobilu na Bruntálsku

Patnáct minut po třinácté hodině odpolední 22. září 2021 řídil 53letý muž z Bruntálska osobní motorové vozidlo tovární značky Fiat Brava v katastru obce Stará Ves na Bruntálsku, a to v úseku mezi hranicí Olomouckého kraje a Žďárským potokem, přičemž při průjezdu levotočivou zatáčkou dostal smyk, přejel za pravý okraj pozemní komunikace, převrátil automobil na bok a střechou vozu narazil do vzrostlého stromu. Při této dopravní nehodě utrpěl řidič zranění lehčího charakteru bez nutností lékařského vyšetření a ošetření, orientační dechová zkouška u něj vyzněla negativně a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 20 tisíc korun. Následnými lustracemi v dostupných evidencích bylo prokázáno, že shora uvedený 53letý muž má v současné chvíli vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel, a to od srpna letošního roku. Celá záležitost je nadále v prošetřování a v prověřování ze strany policistů ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále a taky ze strany bruntálských kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice