24. 9. 2021

Řidič osobního automobilu pod vlivem alkoholických nápojů v Bílovci

Chvíli před dvaadvacátou hodinou večerní 23. září 2021 službu konající policejní autohlídka z bíloveckého Obvodního oddělení prováděla dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu na ulici Ostravské v Bílovci, přičemž stavěla a kontrolovala řidiče osobního motorového vozidla tovární značky Renault Clio, a to 52letého muže z Karlových Varů. Odborným měřením dechovými zkouškami bylo zjištěno, že tento muž řídí automobil po předchozím požití alkoholických nápojů, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami bezmála 1,9 promile alkoholu v dechu. Na výzvu zakročujících policistů se výše uvedený řidič podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu (krve) a bylo mu zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a opatření. Důslednou lustrací v dostupných evidencích bylo prokázáno, že 52letý muž má v současné chvíli rozsudkem Okresního soudu v Karlových Varech vysloven zákaz řízení motorových vozidel pro všechny skupiny i podskupiny až do konce ledna roku 2022. Celá záležitost je nyní nadále prověřována ze strany bíloveckých policistů a novojičínských kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkových podstat přečinů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Dopravní nehoda autobusu na dálnici D1 v katastru obce Vrážné

Policejní komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně zahájil úkony trestního řízení směřující k řádnému prověření a k objasnění všech skutečností důvodně nasvědčujících tomu, že se 61letý muž cizí státní příslušnosti mohl chvíli před osmou hodinou ranní 23. září 2021 dopustit přečinu obecného ohrožení z nedbalosti.

Jak bylo dosavadním prošetřováním a prověřováním zjištěno, tak shora uvedený 61letý muž řídil pár minut před osmou hodinou ranní 23. září letošního roku autobus značky MAN Liońs chorvatské mezinárodní poznávací značky po dálnici D1 v katastru obce Vrážné na Novojičínsku, a to ve směru jízdy na Ostravu. Před sjezdem k objektu benzínové čerpací stanice Shell se s největší pravděpodobností plně nevěnoval řízení (podle jeho slov měl mikro spánek a silnou únavu), ztratil kontrolu nad vozidlem hromadné přepravy osob, vyjel vpravo mimo pozemní komunikaci, vjel na terénní val o výšce téměř jednoho metru, přerazil dopravní značku návěst pro odbočení a autobusem letěl vzduchem přibližně dvanáct metrů. Po dopadu autobus projel travnatým pásem, křoviskem a zůstal stát na účelové komunikaci u zmíněné benzínové čerpací stanice. Orientační dechová zkouška vyzněla u řidiče negativně a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 350 tisíc korun. Kromě řidiče a jednoho náhradního řidiče cestovalo v době kolizní situace v dopravě v autobusu další 30 osob, přičemž 7 cestujících z České republiky, z Polska a z Ukrajiny utrpělo zranění lehčích charakterů s nutností lékařského vyšetření a ošetření a s dobou léčení od čtyř do šesti týdnů. Celá záležitost je nadále v intenzivním vyšetřování ze strany novojičínských kriminalistů.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice