29. 9. 2021

Silniční kontrola prokázala silně podnapilého řidiče osobního automobilu v Kopřivnici

Okolo třinácté hodiny odpolední 28. září 2021 vykonávala policejní autohlídka z kopřivnického Obvodního oddělení dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu na ulici Obránců míru v Kopřivnici, přičemž stavěla a kontrolovala řidiče osobního motorového vozidla tovární značky VW Phaeton, a to 55letého muže z Novojičínska. Odborným měřením dechovými zkouškami bylo zjištěno, že tento muž řídí automobil v silně podnapilém stavu, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami bezmála 3 promile alkoholu v dechu. Shora uvedený řidič předchozí požití alkoholických nápojů před jízdou plně doznal, na výzvu zakročujících policistů se podrobil lékařskému vyšetření a ošetření s odběrem biologického materiálu (krve a moči) v novojičínském nemocničním zařízení, na místě mu bylo zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a opatření a celá záležitost je nadále v prověřování ze strany policistů a kriminalistů Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Krádež volně odstavené jednokolky na ulici Komenského v Novém Jičíně

Pár minut po jedenácté hodině dopolední 26. září letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Komenského v Novém Jičíně přečin krádeže tím, že využil chvilkové nepozornosti 44letého muže z Novojičínska a od oplocení areálu zdejší Mateřské školky poblíž řeky Jičínky mu odcizil volně odstavenou jednokolku tovární značky Inmotion V10F černé barvy včetně látkového obalu černé barvy s bílým nápisem Inmotion v celkové hodnotě 30 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného jednostopého dopravního prostředku, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

Objasnění krádeže mobilního telefonu na ulici Dvořákové v Novém Jičíně

Policisté z novojičínského Obvodního oddělení v těchto dnech zahájili úkony trestního řízení směřující k prověření a k objasnění všech skutečností nasvědčujících tomu, že 27letý místní muž mohl odcizit mobilní telefon v hodnotě nejméně jednoho tisíce korun. Jak bylo doposud zjištěno, tak se podezřelý muž chvíli před devatenáctou hodinou podvečerní 26. září letošního roku před budovou ubytovny na ulici Dvořákové v Novém Jičíně slovně a fyzicky napadl s 36letým mužem z Nového Jičína, kterému z kapsy teplákových kalhot vypadl mobilní telefon. Výše uvedený 27letý muž pak měl následně tento telefonní přístroj odcizit a odejít z místa protiprávního jednání a chování neznámo kam. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů pro přečin krádeže. Lustracemi v dostupných evidencích bylo totiž prokázáno, že se u shora uvedeného podezřelého muže jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán pro majetkovou trestnou činnost rozsudkem Krajského soudu v Ostravě k nepodmíněnému trestu odnětí svobody v délce trvání osmadvaceti měsíců, který vykonal na jaře roku 2019.

 

Opavská policejní autohlídka pronásledovala ujíždějící motocykl a havarovala

Dvacet minut po třinácté hodině odpolední 27. září 2021 službu konající policejní autohlídka z Oddělení hlídkové služby Územního odboru Policie České republiky v Opavě v rámci dohledu nad bezpečnostní a plynulostí silničního provozu stavěla na ulici Husové v Opavě silniční motocykl černé barvy s červenou zadní kapotou a s tak zvanou převozní registrační značkou začínající písmenem Z, jehož řidič jel ve směru k ulici Bochenkové. Neznámý motocyklista však na dávané znamení ze služebního automobilu (výstražný světelný a zvukový signál a nápis „Stop“) nezastavil, na toto nijak nereagoval, svou jízdu zrychlil a začal ujíždět po ulici Husové a Bochenkové až ke křižovatce s ulicí Krnovskou. Zde odbočil doleva a následně pokračoval vysokou rychlostí po ulici Krnovské k opavské městské části Jaktař. Zakročující dvoučlenná hlídka se vydala pronásledovat ujíždějící motocykl a za použití „majáků“ řidiče jednostopého motorového vozidla neustále vybízela k zastavení. Před areálem Magistrátu města Opavy na ulici Krnovské v Opavě však policista řídící policejní automobil tovární značky Škoda Octavia dostal smyk, najel na zdejší středový ostrůvek přechodu pro chodce, tento vůz přerazil dopravní značení, vjel do levé poloviny vozovky a zde se střetl s protijedoucím osobním motorovým vozidlem tovární značky BMW 530D Xdrive, jenž právě zastavovalo u okraje vozovky. Po nárazu policejní vozidlo zůstalo stát v prostoru zastávky Městské hromadné dopravy. Při této dopravní nehodě utrpěli oba policisté zranění lehčích charakterů s nutností jednorázového lékařského vyšetření a ošetření v opavské Slezské nemocnici, 26letá řidička automobilu BMW zranění neutrpěla a rovněž nedošlo ke zranění dalších přítomných osob. Orientační dechové zkoušky vyzněly u všech zúčastněných negativně a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši přes 300 tisíc korun. Neznámý řidič blíže neustanoveného motocyklu nadále pokračoval v jízdě a odejel neznámo kam. Celá záležitost je nadále v intenzivním prošetřování a prověřování ze strany opavských policistů a kriminalistů a jakékoli informace, které by vedly k ustanovení neznámého motocyklisty, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na opavské policejní číslo 974 737 651 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice