24. 2. 2011

Za kávu nezaplatil

Muž byl navíc již v minulosti za majetkovou trestnou činnost odsouzen. Šestatřicetiletého muže z Nového Jičína prošetřují kopřivničtí policisté pro přečin krádeže. Na počátku tohoto týdne jej v jednom z kopřivnických obchodních domů přistihli při krádeži. Z prodejního regálu odcizil dvě kávy v celkové hodnotě přes tři sta padesát korun. Balíčky kávy si uschoval pod bundu a bez zaplacení je pronesl přes pokladní prostor, za kterým byl však zadržen pracovníkem ostrahy. Krádeže se dopustil i přesto, že byl trestním příkazem Okresního soudu v Teplicích z března minulého roku odsouzen pro trestný čin krádeže k podmíněnému trestu odnětí svobody v trvání 8 měsíců, se zkušební dobou do konce května 2013. Odcizené zboží bylo v nepoškozeném stavu vráceno zpět do prodejny. 


Nesplácí úvěr za LCD televizor

Devětatřicetiletá žena v polovině května roku 2008 uzavřela v jedné prodejně ve Studénce úvěrovou smlouvu za účelem financování koupě LCD televizoru v hodnotě necelých dvaceti tisíc korun. Při smlouvě se zavázala po dobu dvaceti měsíců splácet měsíčně tisíc dvě stě třicet jedna korun. K dnešnímu dni neuhradila žádnou splátku a při uzavření smlouvy uvedla nepravdivé údaje týkající se zaměstnavatele a svého příjmu. Žena ze Studénky nyní čelí podezření z trestného činu úvěrový podvod.


Zkrácení daně

Na základě trestního oznámení Finančního úřadu v Kopřivnici byly v těchto dnech zahájeny úkony trestního řízení k prověření podezření ze spáchání přečinu zkrácení daně, poplatku a podobně povinné platby. Podezřelou osobou je jednapadesátiletá žena z Novojičínska. Podle získaných informací nezahrnula v přiznáních k dani z příjmů fyzických osob za roky 2008 a 2009 veškeré příjmy dosažené v rámci podnikatelské činnosti. V přiznáních k dani z přidané hodnoty za první až čtvrté čtvrtletí let 2008 a 2009 uplatnila neoprávněně výdaje a odpočty daně za fiktivní plnění. Svým jednáním zkrátila daň o celkovou částku přes tři sta tisíc korun. Peníze jí byly dodatečně správcem daně vyměřeny a na základě splátkového kalendáře je nyní splácí.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice