25. 2. 2011

Podvedená a okradena seniorka

Nový Jičín – Vyplácení přeplatku a sepsání stavu elektroměru bylo jen zástěrkou okradení důchodkyně.

Po návštěvě zkušené zlodějky zbyly jen oči pro pláč 87leté ženě z Nového Jičína. Pod záminkou sepsání stavu elektroměru majitelka domu v Novém Jičíně pustila do bytu neznámou pachatelku, vydávající se za pracovnici elektráren. Pachatelka zvolila známou, ale bohužel stále osvědčenou fintu. Seniorce chtěla vrátit přeplatek za elektrickou energií přes tisíc korun, přičemž požadovala rozměnění pěti tisícové bankovky. Po odchodu seniorka zjistila, že přišla o více jak třicet tisíc korun. Podle výpovědi měla pachatelka pomocníka, který pravděpodobně peníze ze stolu důchodkyně odcizil. Bohužel se nepodařilo zjistit podrobný popis pachatelů. Za krádež jim hrozí až dva roky vězení.

Vědomě pokácel a odcizil stromy, které neměl

Fulnečtí policisté v těcho dnech objasnili případ krádeže dřeva, ke kterému došlo na přelomu letošního ve Fulneku. Tehdy neznámý pachatel v lesním porostu u rybníka Bahňák pokácel a odcizil přes 48 metrů krychlových listnatých stromů. Škoda odcizením byla tehdy vyčíslena přes 34 tisíc korun. Jako pachatel byl v těcho dnech zjištěn 43letý muž z Opavy. Nyní mu hrozí za krádež až dva roky vězení.

Neoprávněné podniká

Čtyřiačtyřicetiletého muže z Kopřivnice prošetřují novojičínští kriminalisté pro podezření z přečinu neoprávněné podnikání. Podezřelý v době od června 2009 do současné doby neoprávněně ve větším rozsahu poskytuje služby nebo provozuje výrobní, obchodní nebo jiné podnikání, spočívající ve zpracování dřeva za účelem dosažení zisku. Zřejmě si nic nedělá z toho, že má přes dva roky zaniklé provozování všech živnostenských oprávnění. Svým jednáním měl způsobit újmu ke škodě veřejného zájmu. Způsobena škoda nebylo doposud vyčíslena a okolnosti případu jsou nadále v šetření.

Z bytu odcizil notebook a peníze

Neznámý pachatel vnikl během středečního (23. února) dne do jednoho bytu v Šenově u Nového Jičína. Z bytu si zloděj odnesl notebook Asus a z peněženky odcizil peníze. Celková škoda přesáhla částku patnáct tisíc korun. Novojičínští policisté po pachateli krádeže usilovně pátrají.

Nepoučitelný řidič

Několikrát porušil zákaz řízení motorových vozidel a tím mařil výkon úředního rozhodnutí.

V polovině tohoto týdne v podvečer kontrolovali příborští policisté v Sedlnicích 37letého řidiče osobního vozidla Škoda Felicia. Při kontrole vyšlo najevo, že má opatřením z rozhodnutí Městského úřadu v Bílovci vysloven zákaz řízení motorových vozidel pro všechny skupiny. Zřejmě si ze zákazu nic nedělal, jelikož jej v průběhu minulého roku několikrát porušil. Zjištěny byly čtyři případy, kdy muže z Kopřivnice policisté přistihli za volantem. Policisté nyní nepoučitelného neřidiče na místě zadrželi a putoval do policejní cely. Pokud budou splněny zákonné podmínky, bude proti němu vedeno zkrácené přípravné řízení pro přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu hrozí až tři roky vězení.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice