28. 2. 2011

Téměř dvacet opilých řidičů

Nový Jičín – Přesně osmnáct opilých řidičů zjistili v pondělí 28. února v ranních hodinách novojičínští policisté při další rozsáhlé dopravně bezpečnostní akci v Bílovci. Při akci byl přítomen i krajský koordinátor BESIP pro Moravskoslezský kraj, který slušným řidičům předával drobné dárečky s dopravní tématikou.

Dvě desítky policistů zkontrolovali přes pět set vozidel. Pozitivní hodnoty na alkohol se pohybovaly okolo půl promile. Pod vlivem byli jak řidiči, tak ženy za volantem. Smutným rekordmanem dopravní akce se stal osmačtyřicetiletý řidič z Klimkovic, jehož policisté kontrolovali krátce před sedmou hodinnou ranní v osobním vozidle. Dechová zkouška u něj ukázala sice „jen“ 0,31 promile alkoholu v dechu, ale to asi nebyla jeho první zkušenost s pozitivním výsledkem na alkohol. V dubnu 2009 mu totiž Okresní soud v Novém Jičíně vyslovil zákaz řízení motorových vozidel na dobu 36 měsíců. Téhož dne mu sdělili bílovičtí policisté ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinů maření výkonu úředního rozhodnutí, za což mu hrozí až tři roky vězení.

Počet šoférů, které policie na Novojičínsku přistihla pod vlivem alkoholu a drog, v posledních měsících rapidně narůstá. Jen za první dva měsíce letošního roku přistihli novojičínští dopravní policisté celkem 64 opilých řidičů a v pěti případech byl zjištěn pozitivní test na drogy.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice