24. 4. 2015

Nezkrotný otec

Co bylo příčinou agresivity otce vůči manželce a příteli dcery je předmětem šetření. Nicméně přivolaní policisté jej zadrželi. Policisté z Kopřivnice prověřovali oznámení násilí v rodině. Agresivní útočník ve věku 44let, otec rodiny, nepřestával napadat přítomné ani v přítomnosti policistů. Ti jej po marné výzvě spoutali, naložili do vozidla a odvezli na protialkoholní záchytnou stanici s téměř dvěma promile alkoholu. Po vystřízlivění k celému incidentu podal vysvětlení, který je prověřován jako narušování občanského soužití.

 

Pekař to nebyl

Doposud neznámý pachatel se vloupal do prodejny pekárny ve Frenštátě pod Radhoštěm. Začátkem týdne se v přesně nezjištěné době vloupal zloděj do prodejny pekařství. Když odházel tak si s sebou odnesl mince z pokladny, alkohol a jiné potraviny. Celkovou škodu způsobil ve výši několika desítek tisíc korun.

 

Jednoho chytili dříve, než havaroval a druhého po nehodě

Naprosto běžně se setkávají novojičínští policisté s opilými řidiči na silnicích. Dva z případů posledních dní ukazují, že řídit s alkoholem v krvi není pro problém. Jednoho opilého řidiče zastavili dopravní policisté v Pustějově krátce po 16 hodině. Po zjištění alkoholu v krvi mu zakázali další jízdu, zadrželi řidičské oprávnění a zahájili s ním zkrácené přípravné řízení s podezřením ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové láky. Druhého opilého řidiče  dohledali policisté po dopravní nehodě, která se stala v Suchdole nad Odrou.  Vše nasvědčuje tomu, že 37letý řidič nezvládl pod vlivem jízdu v osobním vozidle. V pravotočivé zatáčce vyjel mimo komunikaci, narazil do dopravního značení, projel příkopu, narazil do betonové propusti a poté z místa nehody odjel dále na obce Kletná.  Na místě však zanechal registrační značku vozidla. Policisté při dohledávání vozidla i řidiče, nalezli opodál zraněného muže, který měl vozidlo řídit, což policistům potvrdil. Samotné auto zanechal nastartované opodál. Opakovanou dechovou zkouškou u něj zjistili požití alkoholu. Na místo mu přivolali lékařkou pomoc k prvotní lékařské pomoci. Samotné havarované vozidlo si převzal otec řidiče. Událost i průběh nehody je nadále v šetření dopravních policistů s podezřením ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Chtějí dopravní hřiště

Aktivita dětí ze ZŠ v Hodslavicích směřuje k vybudování vlastní výcvikové plochy pro BESIP. Pod vedením paní učitelky si děti navrhly v areálu školy vlastní výcvikovou plochu pro zdokonalení svých dovedností a znalostí v dopravě. My jsme jim v jejich projektovém dni byli nápomocni s upřesňujícími informacemi a vhodností samotného návrhu s umístěním dopravního značení. Vše začalo oslovením samotné školy s prosbou o konzultaci v oblasti vybudování plochy. Přesněji tedy upřesnění návrhu. Požadavek byl zajímavý a směřoval do oblasti prevence na silnicích, což je jedna z věcí, na kterou klademe velký důraz. Bezpečnost nejmenších účastníků silničního provozu je jednou z priorit novojičínských policistů. Slovo dalo slovo a tak jsme ve středu 22.4.2015 v dopoledních hodinách ZŠ v Hodslavicích navštívili. Nejprve jsme si ujasnili představy dětí, ty jsme spojili s realitou a výukou v oblasti dopravy. Pomocí znázorněných dopravních situací s rozborem vhodného a nevhodného chování na silnici jsme došli k samotné realizaci možné varianty výcvikové plochy v areálu školy. Za pomocí křídy, papírů a plánků, které děti zakreslili, jsme navrhli možnou variantu včetně dopravního značení.  Potěšující byl zájem dětí na samotné realizaci příprav. Výsledkem by měla být mobilní plocha s dopravními značkami, kruhovým objezdem, přechody pro chodce a částí určenou k zdokonalení zručnosti obsluhy jízdních kol. Tento ojedinělý přístup školy je policisty vítán, samotná realizace je však závislá na samotné škole či jejím zřizovateli. Závěrem setkání získaly děti podílející se na projektu retroreflexní pásky určené jak pro chodce tak cyklisty, coby aktivní účastníky silničního provozu s účelem zvýšení jejich bezpečnosti na silnicích.

 křižovatky rozbor dopravních situací, por. Bc. Londin, por. Mgr. Petr Gřes rozbor návrhů dětí zakreslení výcvikové plochy BESIP v areálu školy v Hodslavicích

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice