20. 4. 2015

Falšoval známku o STK

Prozatím s podezřením ze spáchání přečinu padělání a pozměnění veřejné listiny je prověřován vlastník auta, který měl na registrační značce auta přilepenou nepravou známku dosvědčující technickou způsobilost vozidla. Taktéž v technickém průkazu měl vystaveno potvrzení o její platnosti. Je předměte dalšího zkoumání a šetření jak k ní přišel. Jedno je prozatím jisté, někdo padělal veřejnou listinu, aby jí užil jako pravou ke škodě veřejného zájmu.

 

Nenapravitelný zloděj

Ačkoli je pravomocně odsouzen soudem k 12 měsícům trestu odnětí svobody se zkušební dobou 36 měsíců, nic si z toho nedělá a krade dál. Podezřelým je 19letý mladík, který v Kopřivnici v jedné z prodejen strčil pod bundu několik šampónů a prošel pokladnou bez zaplacení a z prodejny utekl. Vyhodnocením kamerového záznamu a místní znalostí policistů se podařilo zloděje identifikovat. Policisté v něm poznali mladíka, který se trestné činnosti dopouští opakovaně. Po samotné identifikaci nic nebránilo tomu, aby jej k věci vyslechli a sdělili mu obvinění pro další protiprávní jednání.

 

Přimáčkl jej bagrem

Zranění s nutnou hospitalizací způsobil 64letý bagrista 41letému dělníkovi při otáčení pracovního ramene bagru. Přimáčkl jej na kamennou zeď při prováděných výkopových pracích. Věc prověřují kopřivničtí policisté s podezřením ze spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti.

 

Alkohol a drogy

Roční trest zákazu řízení mu nezabránil v tom, aby pouhých 10 dní před samotným ukončením trestu řídil auto. Samotný 19letý řidič byl policisty kontrolován v Kopřivnici ve chvíli, kdy řídil vozidlo červené barvy na ul. Obránců míru.  Dne 16. 4. 2015 jel v zapůjčené Š Octavii  ve 3 hodiny ráno pod vlivem drog. Tuto skutečnost potvrdil provedený test na drogy a také lékařské vyšetření v nemocnici. Samotný řidič může očekávat další z trestů. Dalším řidičem, který nerespektuje zákony je 61letý muž, kterého policisté kontrolovali ve Studénce s více jak 2 promile alkoholu. Kontrolovaný muž usedl za volant ve stavu vylučujícím způsobilost k řízení motorových vozidel. S řidičem bude vedeno zkrácené přípravné řízení s podezřením ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Zoufalci a násilníci

Pro novojičínské policisty nejsou ničím výjimečné případy násilí mezi partnery. Ve většině případů jsou poškozené ženy. Výhrůžky násilím spojené s nadávkami, údery, kopy, tahání za vlasy a mnohdy vyhrožování se zbraní v ruce. To jsou události prověřované policisty s podezřením ze spáchání výtržnictví, nebezpečného pronásledování a vyhrožování, omezování osobní svody a ublížení na zdraví, někdy samostatně jindy v souběhu několika jednání. Samotné ženy tyto skutky oznamují opožděně, muži pouze ojediněle, nebo vůbec. Poslední dva případy prověřují kopřivničtí a novojičínští policisté.

V Kopřivnici je podezřelým 34letý muž, který měl v měsíci dubnu letošního roku opakovaně vyhrožovat zabitím své 35leté družce. Jednou s kuchyňským nožem, podruhé s nůžkami namířenými proti poškozené se slovy, že jí zabije, u ní vyvolal důvodnou obavu o život a zdraví.  

V Novém Jičíně měl 20 letý útočník, zhrzený přítel opakovaně použít násilí vůči 18leté poškozené.  Na místě veřejně přístupném jí měl udeřit, tahat za vlasy a vláčet po zemi. V jiné době jí vyhrožoval nožem. Jen od počátku března jí opakovaně pronásledoval provoláváním telefonu a téměř 100 SMS zprávami jí citově vydíral.

Obě ženy již odmítly trpět toto příkoří a tak věc oznámily policistům. Každý jednotlivý případ je vždy jiný s podobnými znaky násilí. Každý případ tedy policisté prověřují s patřičnou důsledností. V případě důvodné obavy nabízejí v rámci svých oprávnění, poškozeným krátkodobou ochranu, psychologickou pomoc a kontakty na organizace, kde mohou získat další informace a pomoc. Využívají také institutu vykázání, kdy násilníka se zákonnými důvody vykáží ze společného obydlí.  

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice