24. 4. 2017

Pět set kilometrů pod vlivem alkoholu

Novojičínští policisté z dopravního inspektorátu zahájili dne 20. dubna 2017 úkony trestního řízení pro objasnění a prověření všech skutečností důvodně nasvědčujících tomu, že byl spáchán přečin ohrožení pod vlivem návykové látky. Uvedeného skutku se měl dopustit sedmatřicetiletý muž z Prahy, který řídil motorové vozidlo Škoda Rapid po předchozím požití alkoholických nápojů. Dopravní policisté během silniční kontroly u výše uvedeného řidiče naměřili hodnotu přesahující 1,5 promile alkoholu v dechu. Přistižený řidič policistům uvedl, že vozidlo pod vlivem alkoholu řídil již ze Slovenska a ujel okolo pěti set kilometrů, než byl policejní hlídkou zastaven. Za toto jednání hrozí muži trest odnětí svobody až na jeden rok.

 

Atak

Ostravští policisté pátrají po muži, který napadl 31letého poškozeného opakovanými údery pěstí. Ke skutku došlo dne 18. 3. 2017 kolem 02.30 hodin před vstupem do objektu na ulici Dr. Martínka v Ostravě-Hrabůvce. Před fyzickým atakem se měli oba muži spolu s dalšími nacházet na tanečním parketu. Po opuštění místa došlo k prověřovanému incidentu. Zatím neznámý muž opakovaně udeřil poškozeného pěstí takovou intenzitou, že oběť upadla na zem. Ležícího poškozeného dále kopl do hlavy a z místa odešel. Zraněný muž byl ošetřen záchranáři a převezen do nemocnice k dalšímu ošetření.

 

K objasnění okolnosti události jsme zahájili úkony trestního řízení pro trestné činy ublížení na zdraví a výtržnictví. Pachateli skutku tak hrozí trest odnětí svobody až na tři léta. Žádáme svědky, kteří mohou k objasnění události poskytnout informace, poznají neznámého muže na záznamu, aby nás kontaktovali na lince 158. Za pomoc děkujeme.

Motiv činu je rovněž prověřován.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice