21. 4. 2017

Řídil s třemi promile

Dne 20. dubna 2017 policisté z dopravního inspektorátu v Novém Jičíně zahájili úkony trestního řízení pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky a přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Tohoto protiprávního jednání se měl dopustit dvaatřicetiletý muž z Nového Jičína, tím že v nočních hodinách dne 19. dubna 2017 v obci Šenov u Nového Jičína, po předchozím požití alkoholických nápojů, řídil motorové vozidlo značky Ford Transit. Policisté odborným měřením výše uvedenému muži naměřili hodnotu přesahující tři promile alkoholu v dechu. Následnou lustrací řidiče bylo dále zjištěno, že tato osoba má na základě rozhodnutí soudu uložen zákaz řízení a to do měsíce května roku 2017. Za uvedené jednání hrozí muži trest odnětí svobody až na dva roky.

 

Požár domu v Ostravě

Ostravští policisté zakročovali na místě požáru v ostravském domě. K události došlo dne 21. 4. 2017 mezi druhou a třetí hodinou ranní v Moravské Ostravě. Policisté oddělení hlídkové služby Ostrava a obvodního oddělení policie Ostrava-Mariánské Hory po příjezdu na předmětné místo registrovali v jednom z oken požár, slyšeli volání o pomoc i sdělení, že v místě jsou děti. Policisté ihned započali se záchranou, kdy do příjezdu hasičů evakuovali celkem osm osob (včetně dítěte). Záchranné práce na místě komplikoval silný kouř. V určitých situacích policistům nezbylo než silně kouřem zasaženým prostorem se tzv. plížit.

Po příjezdu hasičů policisté spolupracovali při záchranných pracích. Čtyři policisté, kteří se podíleli na prvotní záchraně obyvatel domu, byli v péči lékařů. Dům v důsledku popsaného požáru opustilo (bylo evakuováno, vyvedeno…) celkem 46 osob. I v současnosti pokračují policisté v prvotních úkonech na místě události. Je realizováno ohledání místa, fotografická dokumentace, na místo byli povoláni znalci i psovod se psem na vyhledávání hořlavých látek. Policisté pokračují ve zjišťování informací ke vzniku požáru v jednom z bytů. V úvahu aktuálně připadá právní kvalifikace věci pro obecné ohrožení z nedbalosti.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice