25. 10. 2010

Ukradli lampy z hrobů

Novojičínští policisté zjišťují okolnosti a pachatele v souvislosti z odcizením měděných lampiček z hrobů.

Předběžnou škodu ve výši 10tisíc korun způsobil zloděj na hřbitovech v obci Kunín na Novojíčínsku. V téměř dvaceti případech oderval či odmontoval z pomníků hrobů lampičky, které nejspíš odprodá nebo odevzdá do sběru.

Pachatel tohoto skutku, může být potrestám až dvěma léty odnětí svobody.

V období dne – Památky zesnulých, budou policisté ve zvýšené míře, v blízkosti hřbitovů dohlížet nad bezpečností silničního provoz. Zároveň policisté upozorňují občany na skutečnost, že právě toto období si nenechají ujít také zloději. Období věnované Památce zesnulých pro ně nic neznamená Po rozbití oken či vypáčení zámků dveří, zcizují zanechané věci v zaparkovaných autech poblíže hřbitovů. Proto nenechávejte své věci bez dozoru.

 


Pět mladistvých požilo alkohol

Novojičínští policisté v pátek 22. října ve večerních hodinách uskutečnili na jednotlivých územních obvodech Novojičínska bezpečnostní akci s názvem „Mládež“.

Bezpečnostní akce byla zaměřena na podávání a požívání alkoholu mladistvých a nezletilých osob, hraní na výherních automatech, pátrání po osobách a věcech. V průběhu bezpečnostní akce se policisté zaměřili také na motoristy. Zjištěno bylo pět podnapilých mladistvých osob. Policisté podnapilé mladistvé předali rodičům a věc oznámili k projednání věcně příslušnému orgánu sociálně právní ochraně dítěte.

Například na Kopřivnicku bylo kontrolováno 40 mladistvých osob a tři osoby mladší 18 let požily alkoholické nápoje. Na silnicích v Kopřivnici bylo zkontrolováno celkem 61 vozidel a zjištěny čtyři přestupky v dopravě. Přestupci zaplatili na pokutách téměř pět tisíc korun.

V Novém Jičíně a okolí se uniformovaní policisté zaměřili na bary a restaurace v Novém Jičíně a Suchdole nad Odrou. Při těchto kontrolách byly zjištěny dvě mladistvé osoby, které požily alkoholické nápoje. Na silnicích policisté kontrolovali 189 vozidel a zjistili deset přestupku, za které motoristé zaplatili 5 800 korun.

Ve Frenštátě pod Radhoštěm nebyl zjištěn žádný podnapilý mladistvý a rovněž nebylo zjištěno žádné protiprávní jednání.

Rovněž v Bílovci policisté nezaznamenali žádnou podnapilou osobu mladší osmnácti let. Z třiceti kontrolovaných vozidel byla jednomu řidiči udělena bloková pokuta ve výši dvě stě korun.

V Odrách bylo kontrolováno osm restauračních zařízení a jedna herna, kde nebyli zjištěni žádní mladiství ani nezletilí pod vlivem alkoholu. Během dopravně bezpečnostní akce bylo zkontrolováno 22 vozidel a zjištěn jeden přestupek v dopravě.

Ve Studénce a Fulneku bylo shodně kontrolováno celkem 15 vozidel a osob. V těchto případech nebyl zjištěn žádný přestupek či podnapilá osoba mladší 18 let.

Do bezpečnostní akce bylo nasazeno téměř padesát uniformovaných policistů. Výsledky opět prokázaly, že v podobných bezpečnostních akcí budou policisté i nadále pokračovat.

  

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice