22. 10. 2010

Peníze za ukradené auto

Nový Jičín – V měsíci červenci oznámil frenštátským policistům majitel vozidla Volkswagen Corrado, že mu jej někdo odcizil. Ohledáním místa činu vykradené garáže, zajistili stopy pachatelů.

Informace o odcizeném vozidle policisté předali veřejnosti prostřednictvím médií s žádostí o spolupátrání. Současně majitel odcizeného auta vyvěsil na veřejných prostranstvích letáky s odměnou za informace vedoucí k nalezení vozidla.

Zloděj se majiteli prostřednictvím další osoby přihlásil a požadoval za vrácení auta peníze. Majitel s částkou 50 tisíc za výměnu souhlasil.

Za čtrnáct dní, při výměně vozidla spadla klec. Místem předání byl Frýdek-Místek. V době výměny vozidla za peníze, zadrželi novojičínští kriminalisté zloděje i s ukradeným autem.

Policisté dvěma mužům ve věku 22let a 26let z Frýdku-Místku a Frenštátu pod Radhoštěm sdělili obvinění ze spáchání zločinu krádeže. Odcizený automobil byl majiteli vrácen. Oba zadržení muži nejsou pro policisty neznámými osobami. Již v minulosti se dopouštěli trestné činnosti. Nyní si ve vězení odpykávají trest odnětí svobody za jiné delikty.

   

 

Atypické vozidlo odcizeno

(Tisková zpráva ze dne 27. července 2010)

V sobotu 24. července přijali frenštátští policisté oznámení od nešťastného majitele z Trojanovic, kterému zloděj odcizil upravované vozidlo Volkswagen Corrado G60 červené barvy.

Pachatel z pátku na sobotu, po rozbití okna vnikl do jeho garáže, z které vozidlo následně odcizil. Jedná se o natolik specificky upravené auto, že jej bude těžké odprodat. Jelikož bylo bez motoru, musel jej zloděj odtáhnout nebo odvézt.

Obracíme se proto na naše spoluobčany s žádostí o spolupátrání po tomto vozidle, jehož si majitel cení na více jak 500 tisíc korun.

Policisté ve věci zahájili trestní řízení pro spáchání zločinu krádež podle ust. § 205/1b, 4c trestního zákoníku.

více informací a foto vozidla naleznete zde

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice