21. 10. 2010

Dopravní nehoda vozidla Laguna – doplnění tiskové zprávy

Řidič, který boural se svým vozidlem Laugna na úseku silnice 1/48 v obci Šenov u Nového Jičína, dne 2. 10. 2010, řídil pod vlivem alkoholu. Laboratorním rozborem krve byla u zraněného řidiče zjištěna hladina alkoholu ve výši 1,63 promile

 

Řešení místa dopravních nehod 6. říjen 2010

V průběhu jednoho týdne došlo ke dvěma vážným dopravním nehodám, při kterých řidiči najeli na začátek betonových středových svodidel a následně havarovali. (viz.tisková zpráva z 5.10.2010).

V souvislosti s dopravními nehodami na úseku silnice I/48 v obci Šenov u Nového Jičína, místě mostu ev.č. 48-016, upozornili novojičínští dopravní policisté ŘSD ČR, správu Ostrava, na negativní dopravní situaci.

Snahou policistů je daný úsek komunikace zabezpečit tak aby k podobným situacím již nedocházelo a ochránili tak životy a zdraví řidičů.

Současné značení splňuje veškeré normy, k dopravním nehodám došlo vlivem nerespektování dopravního značení řidiči. Přesto policisté navrhli doporučení týkající se zdůraznění stávajícího značení retroreflexními prvky, včetně doplnění zvýrazňující optické prvky na silnici a umístění tlumiče nárazu.


Děti házely kameny na jedoucí vozidla

Včerejšího dne 20. října v podvečerních hodinách ohrožovaly děti řidiče jedoucí v osobních automobilech. V obci Šenov u Nového Jičína, před sjezdem ze silnice I/48, házely kamení a tvrdou hlínu na projíždějící auta. Zatím se policistům přihlásili tři poškození majitelé automobilů. Rozbité čelní sklo, promáčklá kapota vozidla a poškrábaný lak automobilů s celkovou škodou předběžně několik desítek tisíc korun, jsou výsledkem dětské hry.

Policisté ihned po oznámení události přijeli na místo incidentu. Služební pes vypracoval stopu možných pachatelů v délce 800metrů přes přilehlé pole a v prostoru garáží na ul. Na Lani v Loučce stopu ztratil.

Tato dětská hra mohla mít také daleko horší důsledky než poničení vozidel. Vlivem celé události mohlo dojít k vážným dopravním nehodám a to v případě, že by řidič vozidla v úleku strhl řízení.

Novojičínští policisté celou událost prověřují s podezřením ze spáchání přečinu poškození cizí věci.


Tvoje správná volba

Nový Jičín bude druhé město v Moravskoslezském kraji, které přivítá výstavu s názvem Tvoje správná volba.

V pondělí 8. listopadu se v budově novojičínské policie na ulici Svatopluka Čecha rozjede tří týdenní putovní interaktivní výstava k projektu Tvoje správná volba.

Cílem projektu je snaha o eliminaci trestné činnosti pod vlivem návykových látek a informovat o škodlivosti jejich užíváním se zaměřením zejména na tabák, alkohol a marihuanu. Tento projekt je určený pro děti do 9 do 10 roků a využívá interaktivní přístupy k dětem formou takzvané tvořivé dílny. Děti se tak seznamují s danou problematikou zážitkovou formou. Projekt je financován v rámci grantu Evropské unie a již proběhla na Slovensku. V České republice úspěšně proběhl v Olomouckém kraji a v současné době je k vidění v Ostravě.

Projektu na Novojičínsku se v době od 8. do 26. listopadu zúčastní přibližně 600 dětí z jednotlivých základních škol, které se do stanoveného termínu přihlásily. Jednat se bude převážně o žáky čtvrtých tříd základních škol, pro které je tento působivý projekt určen.

  


 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice