25. 3. 2013

 

Bezpečnostní opatření na Novojičínsku. V průběhu páteční noci až do časných ranních hodin probíhala na území Nového Jičína, Bílovce, Kopřivnice, Příboru a Studénky policejní akce zaměřená na bezpečnostní situaci. Krádeže, alkohol mezi mladistvými i v dopravě, pátrání po osobách a věcech a dohled nad bezpečnosti a plynulosti silniční dopravy. Toto je okruh činností, na které se zaměřili ve společném výkonu policisté obvodních oddělení s policisty speciální pořádkové jednotky a městskými strážníky. V průběhu opatření policisté zjistili několik protiprávních jednání v trestní i přestupkové rovině. Většinou v oblasti dopravy. Cílené akce tohoto zaměření budou v následujících dnech opakovaně pokračovat. 

 

Sebral a běžel. Amnestovaný 20letý mladík z Novojičínska byl propuštěn z výkonu trestu. V minulosti byl podezřelý z páchání majetkové trestné činnosti na Novojičínsku, tu se mu však nepodařilo prokázat. Ve vězení si odseděl pouze část uloženého trestu pro prokázané protiprávní jednání na Vsetínsku. V pátek 22. března krátce po 12 hodině odcizil mobilní telefon iphone provozovateli prodejny v Novém Jičíně. Po krátké honičce je poškozený dohonil v domě na ul. K Nemocnici. Mobilní telefon tak získal nazpět. Zloděje po chvíli zadrželi přivolaní Městští policisté. Proti zloději jsme zahájili úkony ve zkráceném trestním řízení. Což znamená, že v krátkém čase by mohl být odsouzen pro svou trestnou činnost.

 

Kradl v chatkách. Fulenčtí policisté zadrželi 23letého zloděje z Fulneku, který vykrádal chatky v zahrádkářské kolonii. Nejen majitele, ale také policisty trápila škodná v revíru. Od začátku roku působil zloděj v teritoriu zahrádkářských kolonií ve Fulneku. Násilím vnikal do chatek, z kterých zcizoval elektronářadí. Podezření jsme měli, ovšem nebyl dostatek důkazů, až dalším operativním šetřením jsme zjistili, kdo je pachatelem a kam část odcizených věcí dodával. Část jich skončila u náhodných zájemců a část bazarech a zastavárnách. Poškozeným majitelům způsobil desetitisícové škody. Jeho jednání prověřujeme s podezřením ze spáchání přečinu krádež.

 

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice