20. 3. 2013

 

Vloupání na Novojičínsku

V tomto týdnu policie vyšetřujeme další případy vloupání do několika objektů na Novojičínsku. Zloději v průběhu několika posledních dní vnikli do lékařských ordinací v Odrách, kadeřnictví v Hodslavicích a restaurace na Masarykově náměstí v Novém Jičíně.

Všechny případy mají jedno společné, noční dobu a hrubou sílu použitou pro vniknutí do objektů. Zájmem zlodějů byly převážně peníze, elektronika a to co se dá rychle zpeněžit.  Poškozeným majitelům vznikla celková škoda ve výši přesahující 70 tisíc korun.  Na všech případech intenzivně pracujeme a po pachatelích intenzivně pátráme.

U případu vloupání do restaurace jsme zjistili, že se tohoto skutku měl dopustit 22letý zloděj z Nového Jičína s dalším spolupachatelem. Naposledy byl pravomocně odsouzen v loňském roce. Odseděl si pouze zkrácený trest z důvodu amnestie. V průběhu jeho výslechu jsme zjistili, že se trestné činnosti dopouštěl po propuštění téměř okamžitě. Mimo tohoto případu prověřujeme také jeho další protiprávní jednání.  Společně s dalším spolupachatelem měl v měsíci březnu okrást spící seniorku o šperky, které měla na sobě.

V souvislosti s krádežemi vloupáním do objektů, doporučujeme majitelů pořízení zabezpečovací techniky k ochraně majetku. Instalace těchto zařízení zajisté krádežím vloupáním nezabrání, ale alespoň některé zloděje odradí a zvýší tak pocit bezpečí. Pořizovací cena těchto zařízení je již dnes finančně dostupná, dá se pořídit v řádech stovek až tisíců korun podle typu zařízení.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice