25. 3. 2020

Ostravští celníci odbavili první leteckou zásilku se zdravotnickým materiálem.

Celkem 1 160 kartonů o celkové váze 17 640 kg a 633 kartonů textilních roušek o celkové váze 5 850 kg přistálo na ostravském letišti. Na Letiště Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově dnes přistála první letecká zásilka se zdravotnickým materiálem z Číny. Tu vypravila přepravní společnost EG Express CZ s.r.o. z Čínského Urumči.

 

 

 

 

 

Celní úřad pro Moravskoslezský kraj připravil veškeré podmínky pro bezproblémové celní projednání této toužebně očekávané zásilky tak, aby nedošlo k žádným zdržným dobám a překážkám. Příjemcem a zároveň deklarantem je Ministerstvo zdravotnictví České republiky. Podle platné legislativy je dovážené zboží osvobozeno od cla i DPH. V těchto těžkých dnech je prioritou celníků nejen zajistit ochranné prostředky potřebným, ale i v součinnosti s příslušníky Policie České republiky regulovat, aby na naše území vstupovaly jen oprávněné osoby.

 

Vloupání do osobního automobilu v obci Šenov

V přesně nezjištěné době mezi čtrnáctou hodinou odpolední 20. března 2020 a šestou hodinou ranní 23. března 2020 se doposud neznámý pachatel dopustil na ulici České v obci Šenov u Nového Jičína přečinu krádeže tím, že se na zdejším parkovišti vloupal do zde zaparkovaného dodávkového motorového vozidla tovární značky VW Multivan, ze kterého poté odcizil motorovou pilu značky Husquarna, dvě přepravky s plnými pivními láhvemi a igelitovou tašku s ručníky a s utěrkami, čímž poškozenému 31letému místnímu muži vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši bezmála 15 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

Odcizení pohonných hmot z nákladního automobilu v Suchdole nad Odrou

V blíže neustanovené době od patnácté hodiny odpolední 21. března do jedenácté hodiny dopolední 24. března letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Zátiší v obci Suchdol nad Odrou přečin krádeže tím, že vypáčil uzamčené víčko palivové nádrže na zde zaparkovaném nákladním motorovém vozidle tovární značky Mercedes Benz Actros s návěsem, přičemž odčerpal a odcizil přibližně 200 litrů motorové nafty. Poškozené soukromé společnosti z Novojičínska tak byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši 8 a půl tisíce korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených pohonných hmot, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice