25. 5. 2011

Loupežník daleko neutekl

Novojičínsko – Pachatel byl krátce po činu zadržen a kriminalisté objasnili další dvě vymyšlené loupeže. V úterý 24. května krátce po šesté hodině ranní došlo v jednom z novojičínských barů k loupeži. Ze zločinu loupeže je podezřelý jednatřicetiletý muž z Nového Jičína. Podezřelý měl v místnosti s výherními automaty a ruletou poškozenému krupiérovi rukou tlačil na krk a druhou rukou mu vytáhl z kapsičky na opasku kalhot číšnický flek s finanční hotovostí. Následně se s lupem dal na útěk. Krátce po činu byl zadržen přítomnými hosty na parkovišti před barem a předán přivolaným policistům. Ke zranění osob nedošlo. Za loupež mu nyní hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až deset let. 

V těchto dnech se podařilo novojičínským kriminalistům objasnit další dvě loupeže z Kopřivnice. V obou případech si poškození loupežné přepadení vymysleli. K první fingované loupeži mělo dojít na konci února na ulici Francouzská, kde měli dva pachatelé oloupit mladého muže o dvě stě korun. Při údajné loupeži mělo také dojít k lehkému zranění poškozeného. Policisté zjistili, že k odcizení hotovosti nedošlo, kdy předmětné zranění si mladík způsobil v potyčce nesouvisející s předmětnou událostí. Druhá nahlášena loupež se měla odehrát v polovině května na chodbě domu ulice Francouzská. Zde neznámý lupič přepadl a oloupil o peněženku s téměř 5 tisíci korunami 26letého muže. Šetřením bylo zjištěno, že místní muž hotovost prohrál na výherních automatech. Policistům uvedl, že si věc vymyslel, protože se obával manželky.

Oba případy jako loupež kriminalisté odloží. Tyto případy se na Novojičínsku vyskytují a jejich vyšetřování zabere policistům někdy daleko více času, než skutečné přepadení. Lidé, kteří svou špatnou finanční situaci či obavu z parterů řeší podobně, ale nedomýšlejí následky svého jednání. V některých případech se mohou sami vystavit trestnímu stíhání, například za přečin poškození cizích práv, za což hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

  

Ze zaparkovaného auta odcizil kola

V noci z neděle na pondělí 23. května neznámý pachatel odcizil z osobního vozidla Škoda Octavia, zaparkovaného na parkovišti před domem na ulici Kpt. Nálepky v Kopřivnici, všechna čtyři elektronová kola včetně pneumatik. Jednalo se o pneumatiky Mischelin s AL disky o velikosti „16″ originál Škoda. Podložením vozidla dřevěnými špalky následně došlo k poškození prahu a blatníku. Odcizením kol způsobil lapka poškozené majitelce škodu přes třicet tisíc korun a poškozením vozidla za dalších deset tisíc korun. Za přečin krádeže pachateli hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

  

 

Vloupání do kolárny

Frenštátští policisté v těchto dnech prošetřují okolnosti vloupání do kolárny na sídlišti Školská čtvrť ve Frenštátě pod Radhoštěm. Neznámý pachatel v době od 22. do 24. května vnikl do kolárny, ze které odcizil dvě jízdní kola Author, barvy zlatá metalíza a Author Clasic, šedá metalíza a dětskou plastovou sedačku na kolo. Celková škoda poškozením a odcizením činí téměř dvacet tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení směřující k objasnění a prověření skutečností důvodně nasvědčujících spáchání přečinu krádeže.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice