25. 6. 2010

Agresivní muž byl vykázán

Odry – Agresivní manžel musel být vykázán z domácnosti.

Agresivního sedmačtyřicetiletého muže museli ve středu 23. června okolo poledne pacifikovat policisté v Odrách. Muž byl silně opilý a agresivní. Své manželce nejen sprostě nadával, ale vyhrožoval jí zabitím. Napadení vyvrcholilo těsně před oznámením, kdy poškozenou uchopil za krk a snažil se jí škrtit. Slovním útokům ze strany manžela byla vystavena již od září minulého roku. Žena jeho chování snášela téměř každý den. Od ledna letošního roku mělo docházet také k fyzickým útokům a intenzita těchto útoků se měla postupně zvyšovat. Jeho jednání byly často přítomné i nezletilé děti. Dočasný klid v oderské domácnosti museli zjednat přivolaní policisté. Agresor však neskončil v policejní cele, ale putoval do protialkoholní záchytné stanice v Opavě, i když se oderským policistům odmítl podrobit dechové zkoušce. Rovněž odmítal odběr krve ke zjištění hladiny alkoholu.

Po zjištění všech dostupných informací o povaze útoků a jejich frekvenci rozhodli policisté o vykázání tohoto násilníka ze společného obydlí. Znamená to, že i když lékaři propustí muže ze záchytné stanice, nesmí deset dní vstoupit do bytu a vůbec do okolí domu a nesmí kontaktovat ženu, kterou napadal.

 V letošním roce se jedná již o osmý případ vykázání osoby z domácnosti na Novojičínsku. Vždy se jednalo o muže. Například v polovině června policisté v Novém Jičíně vykazovali 51letého muže, který více jak měsíc opakovaně napadal svou bývalou manželku, se kterou žije ve společné domácnosti. Nyní jej prověřují ze spáchání přečinu nebezpečného vyhrožování podle § 353/1 tr. zákoníku, a omezování osobní svobody podle § 171/1 tr. zákoníku.

V minulém roce bylo vykázáno celkem devět agresivních mužů. V pěti případech se činy odehrály v obvodě Nový Jičín, tři na Kopřivnicku a jeden na Příborsku. Rok 2008 byl z pohledu oznámených a šetřených případů klidnější. Jednalo se o jednu ženu a muže, kteří byli vykázáni v Novém Jičíně. V roce 2007 bylo vykázáno dvanáct mužů, kdy šest bylo v obvodě Nový Jičín, čtyři na Kopřivnicku a po jednom v Odrách a Studénce.


Krádež peněz z vozidla

Neznámý pachatel ve středu 23. června okolo druhé hodiny odpoledne odcizil z auta na parkovišti v Novém Jičíně tašku s penězi. Pachatel nejdříve poškodil kolo na osobním vozidle, které prořízl. Následně využil nepozornosti poškozeného, kterému při výměně poškozeného kola za rezervní, odcizil z neuzamčeného vozidla pánskou tašku s právě vyzvednutou hotovostí. Poškozený měl v tašce i osobní doklady a další věci.

Způsobena škoda odcizením přesáhla částku více jak sto tisíc korun.


Krádež zahradního nářadí

Neznámý pachatel v noci na 23. června odcizil ze stodoly ve Straníku motorovou sekačku Partner, křovinořez Jonsered, dvoukolový vozík, stavební kolečko a zahradnické nůžky. Způsobena škoda se vyšplhala přes 27 tisíc korun. Policisté na místě nasadili i služebního psa, který nedaleko místa krádeže nalezl odcizený vozík a kolečka. Novojičínští policisté po pachateli krádeže a odcizených věcech usilovně pátrají.


Neoprávněný odběr elektřiny

Jednatřicetiletého muže z Bílovce prošetřují policisté pro krádeže, spáchanou formou neoprávněného odběru elektřiny. Podezřelý měl v době od listopadu minulého roku do poloviny dubna letošního roku neoprávněně odebírat elektřinu v hodnotě téměř 10 tisíc korun. Z důvodů neuhrazeného dluhu mu pracovníci společnosti na počátku listopadu minulého roku přerušili dodávku elektřiny do jeho rodinného domu. Muž však odstranil plomby a připojil vývodní vodiče zpět do elektroměru, nacházejícího se na chodbě domku. Za uvedenou dobu neoprávněně odebral 1 620 kWh elektřiny v celkové hodnotě 9 977 Kč. Muži nyní hrozí až dvě léta odnětí svobody.


 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice