23. 6. 2010

Ohrožování výchovy dítěte

Jednatřicetiletá žena z Novojičínska je podezřelá z přečinu ohrožování výchovy dítěte. Podezřelá žena se měla v pondělí 21. června ve večerních hodinách v jednom rodinném domě na Novojičínsku přivést do stavu těžké opilosti. Odborným měřením jí byla naměřena hodnota 4,69 promile alkoholu v krvi. To znamená, že se přivedla do stavu, kdy závažným způsobem porušila svou povinnost vyplývající ze své rodičovské zodpovědnosti pečovat o své dvě nezletilé děti. Žena byla již v minulosti opakovaně prověřována Orgánem sociálně právní ochrany dětí, což je předmětem dalšího prověřování. Děti si následně na místě převzaly sociální pracovnice. V případě odsouzení jí hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.


Vandal se vyřádil na pracovních stojích

Neznámý vandal v době od 19. do 21. června poškodil na Odersku nákladní vozidlo a pracovní stroj. Vandal na vozidle Man poškodil čelní a boční sklo, zpětná zrcátka, chladič, přetrhl elektrické vedení od sklápění kontejneru a ulomil zadní světlo. Dále pachatel na pracovním stroji Locust 750 rozřezal dvě hadice od olejového vedení. Předběžná škoda přesáhla částku 50 tisíc korun.


Krádež elektrocentrály na dálnici

Neznámý pachatel odcizil v době od 16. do 21. června na staveništi odpočívadla dálnice D 47 v katastru obce Bravantice elektrocentrálu Hitachi. Poškozené společnosti tak vznikla škoda odcizením ve výši 20 tisíc korun. Policisté z Bílovce případ prošetřují pro přečin krádeže.


Neoprávněný odběr elektřiny

 Jednačtyřicetiletý muž z Novojičínska čelí podezření, že v době od konce ledna minulého roku do počátku dubna letošního roku neoprávněně odebíral elektrickou energií. Podezřelý v elektrické rozvodné skříni na elektroměru odstranil a zpět nasadil plomby. Následně provedl na měřidle elektroměru neoprávněný zásah, po kterém elektroměr vykazoval významný pokles spotřeby elektrické energie, ve prospěch odběratele. Předběžná škoda za uvedené období přesáhla částku 200 tisíc korun. Policisté případ prošetřují pro podezření z podvodu.


Podvod na internetu

Další podvodné jednání na veřejné sítí internetu prošetřují nyní kopřivničtí policisté. Neznámý pachatel na konci dubna letošního roku, prostřednictvím jednoho internetového portálu v aukci, nabízel k prodeji mobilní telefon Nokia N97. Na tuto nabídku zareagoval 37letý muž z Novojičínska, který následně zaslal na jistý účet vydraženou částku. Jednalo se o finanční hotovost přes pět tisíc korun. Objednané zboží doposud nebylo poškozenému dodáno. Pachatel, který vystupoval pod přezdívkou, se další komunikaci a kontaktu s poškozeným vyhýbá.

Prevence před podvody na internetu:

Při nákupu zboží přes internet používejte zavedené a osvědčené obchody či aukční síně.

Nákup zboží od neznámé osoby přes inzerát je vždy rizikovější než nákup nového zboží v internetovém obchodě.

Zbystřete, když vám bude někdo nabízet zboží za lákavě nízkou cenu – s velkou pravděpodobností půjde o podvod.

Znejte své povinnosti a práva – např. § 53 odst. 7 zák. č. 40/1964 Sb., občanský zákoník (nákup přes internet – právo do 14 dnů odstoupit od kupní smlouvy bez uvedení důvodu)

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice