21. 6. 2010

Devět opilých mladistvých

Novojičínští policisté se z pátku na sobotu 19. června zaměřili na zákaz podávání alkoholických nápojů osobám mladším osmnácti let, kontroly vozidel TAXI a dalších účastníků silničního provozu.

V rámci akce Mládež byly provedeny kontroly v novojičínských klubech a restauracích, kde bylo zjištěno celkem devět podnapilých mladistvých osob. V šesti případech se jednalo o dívky, další tři byli opilí mladíci. Zjištěná přestupková jednání byla oznámena příslušnému správnímu orgánu k projednání a mladiství byli předáni zákonným zástupcům.

Poté následovaly dopravní kontroly, při kterých se policisté zaměřili zejména na technický stav vozidel, dodržování zákazu požívání alkoholu před a během jízdy a rovněž pátrali po osobách a odcizených věcech. Během této dopravní akce bylo zkontrolováno celkem 132 vozidel a zjištěno sedm přestupků. Na pokutách přestupci zaplatili přes pět tisíc korun. U jedné řidičky osobního vozidla byl zjištěn alkohol. Žena za volantem nadýchala 0,36 promile.


Objasněná krádež peněz v Odrách

Oderští policisté pátrali po totožnosti neznámého pachatele, jenž v polovině června odcizil v jedné oderské provozovně finanční hotovost. Řádově se jednalo o několik desítek tisíc korun, které odcizil z trezoru. Totožnost pachatele policisté objasnili. Z krádeže je podezřelá 33letou Oderačka, která ve společnosti v minulosti pracovala. Žena se k činu doznala a poškozené společnosti již uhradila vzniklou škodu.


Muži se servali v restauraci

Krátce po půlnoci v pondělí 21. června se v jedné z novojičínských restaurací porvali dva mladí muži ve věku 23 a 28 let z Novojičínska. K rvačce došlo po předchozí slovní rozepři. Následně se fyzicky napadali. Několikrát se navzájem udeřili pěstí do obličeje a ostatních části těla. Stejným způsobem se napadali i po upadnutí na zem. Rozvášněné mladíky zpacifikovala až přivolaná policejní hlídka. Ke zranění osob nedošlo, podezřelí lékařské ošetření nežádali. Nyní čelí podezření z přečinu výtržnictví a hrozí jim trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

Další řidič, který nadýchal přes dvě promile

V sobotu 19. června dopoledne kontrolovala dopravní hlídka v Sedlnicích řidiče vozidla Ford Transit. Sedmačtyřicetiletý řidič z Novojičínska jel ve směru od Libhošte. Při následné dechové zkoušce vyšlo najevo, že před jízdou požil alkoholické nápoje. Zkouška odhalila 2,42 promile alkoholu v jeho dechu. Následné měření bylo s výsledkem 2,38 promile. S naměřenými hodnotami řidič souhlasil. Novojičínští dopravní policisté motoristovi na místě odebrali řidičský průkaz a nyní čelí podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.


Přehled dopravních nehod za víkend

V pátek 18. června došlo na silnicích Novojičínska ke třem dopravním nehodám, při kterých byla jedna osoba zraněna lehce. Způsobena škoda činila 80 tisíc korun.

O den později 19. června vyjížděli dopravní policisté ke čtyřem dopravním nehodám, při kterých nebyl nikdo zraněn, ale dvě dopravní nehody byly způsobeny pod vlivem alkoholu. Hmotná škod byla vyčíslena na celkovou částku 195 tisíc korun.

V neděli 20. června řešili novojičínští policisté také čtyři nehody, bez zranění a opět u dvou řidičů byl zjištěn alkohol. Škoda u těchto nehod činila 44 tisíc korun.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice