18. 6. 2010

Objasněné případy vloupání do vozidel

Novojičínským policistům se podařilo objasnit sérii vloupání do vozidel.

Po několika měsících zadrželi policisté 20letého mladíka, který trápil majitele osobních vozidel na území města. V měsíci lednu a únoru letošního roku, se vloupával do zaparkovaných osobních automobilů. Prozatím jej policisté podezřívají minimálně z šesti případů krádeží.

Většinou rozbitím skleněné výplně dveří, nebo páčením vnikl dovnitř vozů, z kterých odcizil autorádia a jiné věci. Krádežemi a poškozením vozidel způsobil škodu ve výši několika desítek tisíc korun.

Porovnáním jednotlivých případů, způsobem provedení a získanými informacemi z okolí místa činu, zahájili policisté pátrání po osobě možného pachatele. Vzhledem k tomu, že se podezřelý pohyboval po celém území republiky, vyhlásili po něm pátrání. Hledaného se podařilo zajistit v Ústeckém kraji, kde byl policisty zadržen pro svou další trestnou činnost.

V tuto chvíli je proti muži policisty zahájeno trestní stíhání s podezřením ze spáchání přečinu krádeže.


Domácí násilí

Podezřelý 51letý muž z Nového Jičína, více jak měsíc, opakovaně fyzicky napadal svou bývalou manželku, se kterou žije ve společné domácnosti.

Jeho útoky se stále stupňovaly. Opakovaně vyhrožoval poškozené a její rodině smrtí. Při posledním útoku svou bývalou manželku škrtil tak, že musela předstírat mdloby, aby fyzické napadení ustalo.

Přivolaní policisté z Nového Jičína rozhodli o vykázání útočníka ze společného obydlí a vyslovili mu zákaz vstupu do něj na dobu 10-ti dnů. Nyní jej prověřují ze spáchání přečinu nebezpečného vyhrožování podle § 353/1 tr. zákoníku, a omezování osobní svobody podle § 171/1 tr. zákoníku.

 

Neoprávněné užívání bytu

Policisté ze Studénky prověřují okolnosti přečinu-neoprávněného zásahu do práva k domu, bytu nebo nebytového prostoru podle § 208/1 tr. zákoníku. Podezřelý 30letý muž se svou 26letou družkou, se i přes rozhodnutí soudu nadále zdržují v těchto prostorách. Za své jednání mohou být potrestáni až dvěma lety odnětí svobody nebo peněžitým trestem

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice