25. 9. 2017

Svou kabelku uchránila

Během minulého čtvrtku měla jednašedesátiletá žena při nákupu v kopřivnickém supermarketu položenou kabelku na svém nákupním košíku, který měla neustále ve své blízkosti. V danou chvíli se této kabelky zmocnila sedmadvacetiletá pachatelka, která chtěla z místa nepozorovaně utéct. To se jí však nepodařilo, jelikož si jejího jednání okradená žena všimla a svou kabelku, ve které měla platební kartu, finanční hotovost a další věci v hodnotě přes 10 tisíc korun, pachatelce při útěku vytrhla z ruky. Žena byla poté zadržena ostrahou prodejny a předána přivolaným policistům. Ti již v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádeže a přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za které může strávit až dva roky za mřížemi.

 

Radost z útěku mu dlouho nevydržela

Policistům se v uplynulých dnech podařilo odhalit totožnost muže, který se měl v srpnu letošního roku v jednom ze supermarketu v Novém Jičíně dopustit trestného činu krádeže a trestného činu výtržnictví. Tento šestatřicetiletý pachatel z Frenštátu pod Radhoštěm odcizil v supermarketu zboží v hodnotě téměř tři a půl tisíce korun, čehož si všimla ochranka, která se ho pokusila při jeho odchodu zastavit. Muž se však členům ostrahy vysmekl a již bez odcizeného zboží, se dal na útěk, během kterého ještě poškodil automatické posuvné vstupní dveře. Muži však radost, že z místa utekl a zůstane nepotrestán, dlouho nevydržela, jelikož jej na kamerovém záznamu z místa události poznal díky výborné osobní znalosti jeden z policistů sloužících na  Frýdeckomístecku. Poněvadž byl daný pachatel za uvedené trestné činy již v minulosti odsouzen, hrozí mu nyní až tři roky za mřížemi.

 

Během politické rozepře přišel o sedm zubů

V sobotu ve večerních hodinách došlo na parkovišti na ulici U Stadionu v Novém Jičíně ke slovní rozepři dvou mužů, kteří měli rozdílné politické názory. Tato rozepře skončila až vzájemným fyzickým napadením, během kterého třicetiletý muž udeřil o jedenáct let staršího muže do oblasti hlavy. Ten následkem toho ztratil rovnováhu a upadl obličejem na asfalt, přičemž si vylomil sedm předních zubů. Oba muži jsou nyní podezřelí z trestného činu výtržnictví a mladší muž navíc z trestného činu ublížení na zdraví, za který mu hrozí až tři roky za mřížemi.  

 

Usnul

Ostravští policisté zahájili úkony trestního řízení pro objasnění a prověření všech skutečností důvodně nasvědčujících tomu, že byl spáchán přečin krádež. Dosud nezjištěný pachatel v časných ranních hodinách dne 23. září 2017 využil nestřeženého okamžiku a také toho, že osmnáctiletý poškozený v opilosti usnul na chodníku v Moravské Ostravě. Poškozenému odcizil z kapsy kalhot mobilní telefon a z ruky náramkové hodinky. Svým jednáním způsobil muži škodu odcizením v celkové výši deset tisíc korun. V případě dopadení hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky.

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice