26. 1. 2011

Krompáčem do auta

Další případ poškozeného vozidla tentokrát však nikoli sekerou, ale krompáčem. V těchto dnech prověřují policisté z Frenštátu pod Radhoštěm a Nového Jičína dva případy poškozených osobních motorových vozidel zn. BMW.

Pachatel nejdříve v dopoledních hodinách v Novém Jičíně a poté ve večerních hodinách ve Frenštátě pod Radhoštěm poškodil zaparkovaná vozidla, tím způsobem, že udělal v laku karoserie rýhu, včetně předních i zadních světlometů. Na karoserii poté vyryl znak ve tvaru kosočtverce. Na vozidle ve Frenštátě pod Radhoštěm, mimo poškrábání laku udělal ještě krumpáčem díru do střechy vozidla, zadních dveří zavazadlového prostoru, čelního a zadního skla.

Škodu na vozidlech vyčíslili majitelé předběžně na 150 tisíc korun. Policisté oba případy prověřují s podezřením ze spáchání přečinu poškozování cizí věci.

  

 

Vykradli prodejnu, policisté je vypátrali

Fulnečtí policisté zjistili pachatele vloupání do prodejny potravin ve Fulneku. Tři muži ve věku 20 – 35let pomocí kovové tyče rozbili skleněnou výlohu prodejny. Do prodejny se vloupali ze soboty na neděli 9. ledna. Protože prodejna byla zevnitř chráněna kovovou mříží, dovnitř se nedostali. Zpoza rozbité výlohy pobrali zboží, které bylo v dosahu rukou. Svým jednáním způsobili škodu odcizením a poškozením zařízení v řádech tisíců korun.

Za spáchaný přečin krádeže a poškození cizí věci jim soud může udělit trest odnětí svobody až na dvě léta.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice