26. 1. 2012

Nový Jičín měl zesílené kontroly

Běžný výkon noční služby novojičínských policistů doplňovalo 13 policistů Speciální pořádkové jednotky. V letošním roce se s jejich přítomností setkají novojičínští občané poměrně často. Pro jednotlivé policejní oddělení je jejich přítomnost vítanou posilou. V noční době 25. ledna se zaměřili na zvýšený dohled nad bezpečnostní situací v městě Nový Jičín. Během kontrol zadrželi tři osoby. Na jednoho muže byl vydán příkaz k zatčení přerovským soudem, druhý řídil pod vlivem drog a třetí byl natolik opilý, že byl umístěn na protialkoholní záchytnou stanici. Všichni tři muži byli zadrženi při silniční kontrole. Řidič Feicie ve věku 36let, nebyl pro svou podnapilost schopen provést druhou dechovou zkoušku ke zjištění alkoholu. Naměřená hodnota na alkoholtestu ukázala hladinu 2,37 promile. Policisté jej umístili na protialkoholní záchytnou stanici, a zadrželi ŘP. Druhý 26letý řidič se jim při kontrole doznal, že řídí pod vlivem drog. A to poté co užil pervitin a vykouřil marihuanu. Což policistům potvrdil také provedený test na drogy. Třetím byl 51letý muž, řídící vozidlo také pod vlivem alkoholu. Na něj okresní soud v Přerově vydal příkaz k zatčení. Policisté muže na místě zadrželi a umístili do policejní cely. ještě téhož dne byl předán soudu v Přerově podle jejich požadavku. Policisté speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství Moravskoslezkého kraje vypomáhají na území okresu Nového Jičína často. Spolupodílejí se na bezpečnostních akcích a opatřeních pořádaných jednotlivými obvodními odděleními. Společným výkonem zajišťují dohled nad veřejným pořádkem a to i v případě rizikových sportovních utkání. V loňském roce se několikrát účastnili pátrání po pohřešovaných osobách v terénu či osobách, které jsou v hledáčku policistů či soudů z důvodů páchání trestné činnosti.

 

Už ho mají

Včera avízovaná zpráva o zloději, který včerejší noci tedy 24. ledna rozbil skleněnou výlohu prodejny potravin v Suchdole nad Odrou, už má své rozuzlení. Novojičínští policisté zloděje zadrželi. Krátce po 1hodině noční vnikl zloděj po rozbití skleněné výlohy do prodejny. Vzniklým otvorem se prosoukal dovnitř a odcizil zboží v hodnotě více jak 15tisíc korun. Jednalo se o cigarety a alkohol různých značek. Zajištěné stopy a získané informace z místa policisté vyhodnotili a 42letého zloděje ještě téhož dne zadrželi v místě jeho bydliště. Část odcizeného zboží jim po výslechu vydal. Nyní prověřují jeho další majetkovou trestnou činnost, které se měl dopustit v uplynulé době. Jeho jednání je kvalifikováno jako přečin krádež a poškozování cizí věci.

 

Odcizili litinové kanalizační poklopy

Začátkem letošního roku odcizili dva muži ve věku 45 a 22let litinové kanalizační poklopy z účelové komunikace na ul. Říční ve Fulneku. Poškozenému městu Fulnek způsobili odcizením škodu ve výši 10tisíc korun. Odcizené víka se snažili udat ve sběrně. Tam však nepochodili, peníze za ně nedostali, nechali je tam a z místa odešli. Město si je následně převzalo. Fulnečtí policisté po pár dnech oba muže vypátrali. Na svou obhajobu uvedli, že jsou bez finančních prostředků a nemají co jíst. Nyní prověřují jejich další trestnou činnost, které se měli dopouštět na území Fulneku.

 

Další vloupání do potravin

V obci Lichnov, se v noci z 23 na 24. ledna vloupal zloděj do prodejny potravin. Za použití násilí odstranil zabezpečení provozovny, do které následně vnikl. Odcizil cigarety a lihoviny různých značek v ceně víc jak 50tisíc korun. Frenštátští policisté po pachateli pátrají.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice