24. 1. 2012

Vloupání do baru

V průběhu noci 23. ledna se vloupal neznámý pachatel do objektu baru v Novém Jičíně. Prohledal kancelář provozovny, z které si s sebou odnesl výpočetní techniku a trezor s penězi. Majiteli tak vznikla škoda v předběžné výši překračující 120 tisíc korun.

 

Objekt s motocykly

Neznámý zloděj se pokusil vniknout do objektu v Jistebníku. V časných ranních hodinách dne 23. ledna, se pokusil dostat do objektu, v kterém má majitel uschovány motocykly. Do hlavní části objektu se nedostal. Z vedlejší budovy však odcizil součásti motocyklů v hodnotě téměř 30 tisíc korun. Bílovečtí policisté prověřují okolnosti případu s podezřením ze spáchání přečinu krádež.

 

Vloupání do prodejny potravin

V Suchdole nad Odrou rozbil neznámý pachatel skleněnou výplň okna do prodejny potravin. V noci 24. ledna prohodil kámen výlohou, následně vnik dovnitř prodejny, z které odcizil alkohol a cigarety. Poškozené firmě způsobil svým jednáním škodu ve výši téměř 30 tisíc korun. Policisté na místě zajistili několik stop, které vyhodnocují. Služební pes vypracoval stopu pachatele, čímž určil jeho trasu odchodu. Novojičínští policisté po pachateli intenzivně pátrají.

 

Celníci na severu Moravy vybrali v roce 2011 téměř 7,5 miliardy korun

Celníci v Moravskoslezském kraji vybrali v loňském roce na cle, daních a jiných poplatcích téměř 7,5 miliardy korun. Největší sumu, o kterou byl navýšen státní rozpočet, tvořil výběr spotřební daně z vybraných výrobků (z lihu, piva, vína, tabáku a minerálních olejů). Celní správa, jakožto správce spotřební daně, vybrala z těchto výrobků částku 6 miliard 275 milionů korun. Je to o 2 miliardy 368 milionů korun více, než v roce 2010. V oblasti ekologických daní, kde je zahrnuta daň z elektřiny, zemního plynu a pevných paliv, bylo vybráno téměř 522 milionů korun, tedy o 21 milionů korun více než v loňském roce. Podřízené útvary Celního ředitelství Ostrava dále na cle, dani z přidané hodnoty, spotřební dani a ostatních poplatků vybíraných při dovozu zboží ze třetích zemí vybraly více než 691 miliónů korun.

Výše příjmů v oblasti dělené správy činily celkem 357.227.365 Kč, z toho zejména:
– 40.836.494 Kč – pokuty ve správním řízení na místě nezaplacené
– 47.863.513 Kč – poplatky za odběr podzemních vod
– 133.059.615 Kč – poplatky za znečišťování ovzduší
– 40.433.670 Kč – odvody za odnětí zemědělské půdy
– 55.995.576 Kč – poplatky za vypouštění odpadních vod

Záchyty moravskoslezských celníků v rámci kontrolní činnosti za rok 2011, a to v těchto oblastech:

1. Kontrola povinného značení lihu a tabákových výrobků:
• zajištěno: – 63.478 litrů alkoholu
– 1.424.919 kusů cigaret
– 235 kg tabáků
• únik na spotřební dani činí 16.312.623 korun

2. Kontrola ochrany práv duševního vlastnictví (padělky):
• zajištěno 51.076 kusů padělků (textil, elektronika, kosmetika, hračky, obuv, hodinky, stroje a nástroje, parfémy, kabelky, atd.)
• hodnota padělků a napodobenin vyčíslena na 37.364.762 korun

3. Kontrola zaměstnávání cizinců:
• 95 kontrol, zkontrolováno 377 cizinců, v 222 případech bylo prokázáno porušení zákona o zaměstnanosti
• v rámci celorepublikové kontrolní akce ŠKVOR zkontrolováno 121 cizinců, z toho:
– u 80 cizinců z EU nebyla v době kontroly splněna oznamovací povinnost,
-17 cizinců z Ukrajiny a Vietnamu v době kontroly neprokázalo uzavření pracovněprávního vztahu

 4. Kontrolní oprávnění v oblasti silniční dopravy:
• dálniční kupony: 974 porušení, uloženy sankce ve výši 748.400 korun, 825 blokových pokut a kauce 2.000 korun
• vážení nákladních vozidel na mobilní a stacionární váze: 1.748 zvážených vozidel, 77 porušení, uloženy sankce ve výši 203.000 korun
• kontrola výkonového zpoplatnění – elektronické mýtné (Celní úřad Frýdek-Místek) zjištěno 3.993 porušení právních předpisů, z toho bylo 68 případů postoupeno ke správnímu řízení a bylo uloženo 3.924 blokových pokut ve výši 2.844.500 korun
• kontrola dodržování povinných bezpečnostních přestávek zkontrolováno 1.072 vozidel, z toho u 101 zjištěno porušení, uloženy kauce ve výši 1.553.000 korun

 

Kontrola bez opilých mladistvých

V pátek 20. ledna mezi 20 hodinou a půlnocí se novojičínští policisté zaměřili na kontroly restauračních zařízení. V Bílovci, Odrách, Studénce a v Kopřivnici jich zkontrolovali hned několik. V žádné z nich však podnapilé mladistvé nezjistili. Bezpečnostní opatření tohoto zaměření se provádějí v nepravidelných intervalech i několikrát do měsíce.

 

Víkendové krádeže

V sobotu 21. Ledna se v Jistebníku vloupal do garáže rodinného domu zloděj. Překonal uzamčené dveře a ze vnitř si odnesl křovinořez v hodnotě 7tisíc korun. V Šenově u Nového Jičína se během víkendu, vloupal zloděj do několika chat v zahrádkářské osadě. Porozbíjel okna a vyštípal vstupní dveře. Z několika z nich odcizil elektro nářadí a kuchyňské zařízení. Svým jednáním způsobil majitelům objektů škodu v minimální výši 25tisíc korun. Věc policisté prověřují s podezřením ze spáchání přečinu krádež, poškození cizí věci a porušování domovní svobody.

 

Vyplašila jej

Další zloděj se pokusil vniknout do společných prostor domu na ul. Česká v Novém Jičíně. V sobotu v podvečer před devatenáctou hodinou jej při páčení dveří a následně okna vyrušila obyvatelka domu. Pachatel se zalekl a z místa utekl.

 

Pokus vloupání do sklepů domů

V Novém Jičíně na ul. Dlouhé a Gregorové v průběhu noci ze soboty na neděli 22. ledna se pokoušel zloděj dostat do sklepů. Toto se mu nepodařilo. Poškodil pouze dveře a zámky dveří. I tak však způsobil svým jednáním škodu minimálně ve výši 6tisíc korun. Případ prověřují novojičínští policisté s podezřením ze spáchání přečinu krádež ve stadiu pokusu a poškozování cizí věci.

 

Pneu z garáže

V Kopřivnici vnikl do garáže na ul. Obránců míru zloděj. Od čtvrtku do soboty 21. ledna, tedy v přesně neustanovené době vypáčil dveře a z garáže odcizil sadu letních pneumatik v ceně 5tisíc korun.

 

Autorádia s navigací

Na ulici Slovanská a Myslbekova v Novém Jičíně, se v průběhu víkendové noci vloupal zloděj do osobních vozidel. Dvěma vozidlům zn. VW rozbil okno dveří. Z obou následně odcizil autorádia s dotykovou navigací. Odcizením věcí a poškozením vozidel způsobil škodu ve výši 250 tisíc korun

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice