26. 5. 2014

Ujížděl na motocyklu

Kopřivničtí policisté zadrželi ujíždějícího motorkáře i se spolujezdcem po několika desítkách kilometrů. Řidič byl pod vlivem drog. Motocyklu Yamaha bez registrační značky si všimli kopřivničtí policisté na kruhovém objezdu ul. Obránců míru. V pátek 24.5.2014, krátce před 15 hodinou odpolední, na něm jel řidič se společně se spolujezdcem. Chtěli jej zastavit, ten však nereagoval a začal ujíždět směrem na obec Hájov. Až v obci Fryčovice jej policisté dostihli, ve chvíli kdy se dali oba na útěk. Po jejich zadržení zjistili, že je motocykl kradený, není mu přidělena registrační značka a řidič je pod vlivem omamných a psychotropních látek. Pozitivní test ukázal přítomnost Amphetaminu. Okolnosti nabytí samotného motocyklu jsou předmětem dalšího šetření. Nicméně 21letý řidič je podezřelý ze spáchání několika přečinů.  Samotný motocykl policisté předali majiteli.        

odcizený motocykl (1) odcizený motocykl (2) odcizený motocykl (3)

 

Posvítili si na opilé řidiče

Frenštátští policisté v průběhu víkendu odchytili dva opilé řidiče osobních automobilů. První z nich 59 letý řidič, řídil vozidlo Š Felicie pod vlivem alkoholu na ul. Závodí před páteční půlnocí. Druhého 20letého zastavili na ul. 6. května hodinu poté. Také on užil před jízdou alkohol. Oběma naměřili hodnoty alkoholu, které jim zajistí projednávání porušení předpisů v trestním řízení. S více jak 1 promile se dopustili přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.  

 

Dvě vloupání

To zda jde o stejného pachatele, nebo o zcela odlišné prověřují kopřivničtí a novojičínští policisté souběžně. V průběhu víkendu se totiž někdo pokusil vloupat do prodejny potravin na ul. K Nemocnici v Novém Jičíně a zdravotnické ordinace v Kopřivnici. V obou případech použil zloděj násilí. Překonal uzamčení budov. V jednom případě se dovnitř nedostal a v druhém byl vyrušen signalizačním zařízením. Oba případy vyšetřují policisté s podezřením ze spáchání přečinu krádež, ve stádiu pokusu. Vzniklá škoda na poškozeném majetku nepřesáhla 5tisíc korun.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice