2. 6. 2014

V Kopřivnici kriminalitě předcházejí

Kopřivničtí policisté aktivně vyhledávají a preventivně předcházejí protiprávnímu jednání osob. Jednou z posledních aktivit byla bezpečnostní akce, která se uskutečnila v pátečních nočních hodinách 30. 5. 2014 na území města. Z téměř 60 kontrolovaných vozidel a stovky osob zjistili několik přestupků u řidičů a užití drog před jízdou, ale také dvě osoby mladší 18 let požívající alkohol. Všechna tato zjištění jsou v dalším šetření.

 

Vykradl restauraci

Podezřelým z provedeného vloupání do prostor restaurace poblíže novojičínského náměstí je 26 letý muž. Podle dosavadního zjištění se měl vloupat do provozovny v noci z 19. na 20. 5. 2014. Celkově způsobil škodu na odcizeném alkoholu a kávě za 3000 Kč. Podle jeho vyjádření odcizené boží odprodal náhodné osobě. Zadržený muž je podezřelý ze spáchání přečinu krádež. Policisté vzhledem k okolnostem případu i osobě podezřelého vyšetřují tento případy ve zkrácené formě trestního řízení. Pachatel by mohl být potrestán v nejkratší možné době několika dní. Samotný trest mu určí soud.

 

Napadal svou manželku i nevlastního syna

Samotnému vykázání ze společného obydlí předcházelo ze strany 68 letého manžela slovní a následně fyzické napadání. Podle dosavadního zjištění novojičínští policisté využili práva vykázat agresora ze společného obydlí na dobu 10 dní. Podezřelý muž napadal svou o několik desítek let mladší manželku vulgárními slovními výrazy. Aby nedošlo také k fyzickému útoku, postavil se na její obranu syn. Ten však svým jednáním získal několik ran do těla a obličeje. Policisté nadále vyšetřují okolnosti agresivního jednání, až po získání všech informací budou schopni ve věci učinit závěr. Nicméně vše nasvědčuje tomu, že se muž dopouštěl tohoto jednání opakovaně.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice