26. 6. 2015

Spadly jim klíče přes plot

Dva mladé kluky ve věku 14 a 17let  zadržel majitel chatky v Kopřivnici v lokalitě Pod Bílou horou, krátce po 13 hodině ve chvíli, když zkoušeli kliku dveří. Protože tam neměli co dělat, zavolal policisty. Jejich vysvětlením bylo, že jim do zahrady spadly klíče. Těžko však zdůvodňovali, že přelezli 170cm plot zahrady, obcházeli a zkoušeli kliku dveří a okna chatky. Jejich úmysl i samotné jednání prověřují s ohledem na věk pachatelů novojičínští kriminalisté s podezřením ze spáchání přečinu porušování domovní svobody.

 

Při couvání srazil 74letou ženu

Dne 23. června 2015 v dopoledních hodinách srazil při couvání 50letý řidič nákladního vozidla chodkyni. Žena na ulici Purkyňova v Novém Jičíně utrpěla mnohočetná zranění s nutnou hospitalizací. Řidič nákladního vozidla byl na situaci upozorněn a následně zastaven svědkem události, který zraněné poskytl první pomoc. Přivolaní dopravní policisté vyloučili u řidiče dechovou zkouškou přítomnost alkoholu. Technická závada vozidla, jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna. Nadále probíhá prověřování průběhu této nehody s podezřením ze spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti a porušení povinností řidiče při couvání.

 

Vytrhl peníze z ruky a utekl

Ve středu 24. 6. 2015 před polednem měl nic netušíc ženě čekající v řadě u přepážky finanční společnosti v Příboře, vytrhnout podezřelý muž peníze z ruky a pak utéct. Okradená 49letá žena přišla o několik tisíc korun. Během krádeže jí zloděj způsobil psychické zranění bez fyzické újmy s materiální škodou. Podle získaného popisu policisté totožnost pachatele zjistili, ten je však stále na pohybu. Je jen otázkou času kdy jej zadrží s podezřením ze spáchání přečinu krádež, za kterou mu hrozí až dva roky trestu odnětí svobody.

 

Převrátil kamion

Ve středu 24.6.2015 před šestou hodinou večerní, vyšetřovali novojičínští dopravní policisté dopravní nehodu zahraničního kamionu v obci Vrchy. Řidič nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a převrátil se na bok. Samotný 24 letý řidič utrpěl zranění, s kterým byl převezen do nemocnice. Na místě zasahovaly složky IZS, silniční provoz byl krátce omezen a řízen kyvadlově policisty. V současné době se zjišťují přesné příčiny a okolnosti této nehody. Zjišťuje se rychlost jedoucího kamionu před nehodou, možná technická závada či jiné důvody. Této nehodě nezabránila ani nastříkaná plocha vozovky v červené barvě se zvýšenou adhezivní vrstvou, která má řidiče opticky upozornit na ostrou zatáčku a zvýšit bezpečnost účastníků silničního provozu. S ohledem na zranění řidiče nemohli policisté provést měření ke zjištění alkoholu v dechu či užití návykových látek. To bylo provedeno až v nemocnici odběrem krve, která byla zaslána k rozboru. Ke zranění dalších osob nedošlo. Předběžná škoda vzniklá na kamionu a poškozené budově přesáhne 300 tisíc korun.

IMG_0760 IMG_0762 IMG_0766

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice