26. 8. 2010

Pachatelé vloupání do sklepů zadrženi

Minimálně v pěti případech se vloupali dva muži do sklepních prostor ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Při posledním vloupání však byli zadrženi.

Muži ve věku 43 a 37let z Havířova a Nového Jičína, za použití připraveného nářadí k otvírání a vylamování zámků dveří, odcizili jízdní kola. Celkově majitelům způsobili škodu ve výši takřka 40tisíc korun.

Všímavostí majitelů domu se muže podařilo i s odcizenými věcmi zadržet.

Oznamovatel a zároveň poškozený, policistům uvedl, že „při prohlídce sklepa viděl cizí muže. Jakmile jej uviděli, rozběhli se k východu. Jeden do něj vrazil, až upadl na zem. Načež se postavil a zloděje zadržel. Druhému se podařilo utéct“.

Policisté druhého muže zadrželi za chvíli v zaparkovaném autě. Zloději byli umístěni v policejních celách. Odcizené jízdní kola, byly majitelům vráceny.

Frenštátští policisté proti několikrát trestně stíhaným mužům, zahájili trestí řízení pro přečin krádeže, a porušování domovní svobody. Nyní prověřují další případy krádeží, na celém území Novojičínska, které by mohli mít na svědomí.

Statistika: červenec – srpen 2010 – vloupání do sklepních prostor na Novojičínsku

Červenec 12 případů, srpen 17 případů


Žádost Policie ČR ÚO Nový Jičín k zjištění svědků dopravní nehody.

Ve čtvrtek 29. července v 10.30 hodin v Příboře, se střetlo osobní motorové vozidlo s cyklistkou, která utrpěla lehké zranění.

Na křižovatce silnice I. třídy č. 58, ul. Frenštátská, u vlakového nádraží a mostu přes místní řeku Lubina, se střetlo osobního motorového vozidlo zn. Renault Modus s cyklistkou.

K zdárnému vyšetření dopravní nehody žádáme svědky této události k poskytnutí informací o jejím průběhu.

Dopravní nehodu šetří Policie ČR ÚO Nový Jičín, Dopravní inspektorát v Novém Jičíně, ul. Sv. Čecha, prap. Milan Biskup 974 735 581.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice