26. 8. 2020

Řidič osobního automobilu pod vlivem alkoholu v Novém Jičíně

V těchto dnech policisté z novojičínského Obvodního oddělení zahájili úkony trestního řízení k objasnění a k prověření skutečností důvodně nasvědčujících tomu, že chvíli po čtvrté hodině ranní 23. srpna letošního roku byl na katastru města Nový Jičín spáchán přečin ohrožení pod vlivem návykové látky. V té době totiž 52letý muž z Novojičínska řídil osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Fabia po ulicích Revoluční, Sokolovská, Jeremenkova, Suvorovova a Nádražní, kdy provedenou silniční kontrolou ze strany policejní hlídky z místního obvodního oddělení bylo zjištěno, že automobil řídil pod vlivem alkoholických nápojů. Odborným měřením dechovými zkouškami mu totiž policisté naměřili pozitivní výsledky s hodnotami přes 2,3 promile alkoholu v dechu. Výše jmenovaný 52letý muž s naměřenými hodnotami souhlasil, o lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči) nepožádal, na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a bylo mu zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

Dopravní nehoda podnapilého řidiče automobilu i podnapilého cyklisty ve Studénce

Patnáct minut po dvacáté hodině večerní 25. srpna 2020 řídil 62letý muž z Novojičínska po ulici Poštovní ve Studénce osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Fabia, přičemž u vjezdu do zdejšího areálu sběrných surovin nezvládl řízení, na přímém úseku komunikace vjel do protisměru a zde narazil do jízdního kola 39letého místního muže. Cyklista po střetu upadl na vozovku, zranění mu však způsobeno nebylo. Řidič automobilu na místě kolizní situace v dopravě nezastavil, v jízdě pokračoval dále po ulicích Mírová a Sjednocení, kde zajel až za budovu supermarketu. Od místa dopravní nehody jej pronásledoval jiný cyklista, který vše následně oznámil na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

Na místo se tak dostavili policisté ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně, kteří odborným měřením dechovými zkouškami zjistili, že 62letý řidič automobilu řídil svůj vůz po předchozím požití alkoholických nápojů, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami přes 3,3 promile alkoholu v dechu. Tento muž na výzvu odmítl lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči), s naměřenými hodnotami souhlasil, předchozí požití alkoholických nápojů před jízdou plně doznal, řidičský průkaz mu zadržen nebyl, jelikož jej neměl u sebe, bylo mu však zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí. Již nyní je důvodně podezřelý z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Odborné měření dechovými zkouškami však prokázalo pozitivní výsledky i u shora uvedeného cyklisty, ten totiž nadýchal přes 0,4 promile alkoholu. I tato záležitost je nadále v prošetřování a v prověřování ze strany novojičínských policistů a po řádném zadokumentování celého spisového materiálu bude tento postoupen podle věcné příslušnosti do správní komise pro projednávání přestupku příslušnému Odboru dopravy Městského úřadu v Novém Jičíně k dalšímu opatření.

 

Vloupání do skladu na ulici Resslové v Novém Jičíně

V blíže neustanovené době mezi dvaadvacátou hodinou večerní dne 22. srpna a pátou hodinou ranní dne 24. srpna letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Resslové v Novém Jičíně přečin krádeže tím, že vnikl do zdejšího skladu, ze kterého odcizil 60 láhví alkoholických nápojů různých značek (Griotka, Rum, Fernet, Myslivec, Becherovka), různé druhy sirupů a 3 pětilitrové skleněné demižony s vínem. Dále odcizil 20 žárovek různých druhů a typů a chladicí box s pípou značky Jagermeister. Poškozené místní fyzické osobě tak vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 27 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného zboží, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

Při silniční kontrole prokázali příborští policisté trestnou činnost tří osob

Okolo osmnácté hodiny podvečerní 24. srpna 2020 službu konající policejní hlídka z Obvodního oddělení v Příboře vykonávala hlídkovou činnost a dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu na ulici Boženy Němcové Příboře, a to na sjezdu ze silnice číslo I/48. V tu chvíli zde projíždělo osobní motorové vozidlo tovární značky Ford Fusion, přičemž okamžitou lustrací v dostupných evidencích bylo zjištěno, že po tomto automobilu je vyhlášeno celostátní pátrání, poněvadž tento vůz byl v brzkých ranních hodinách téhož dne odcizen v obci Lešná na Vsetínsku.

Po zastavení uvedeného vozidla bylo po předložení všech dokladů zjištěno, že osádku tvoří tři muži ve věku 22, 25 a 31 let z Novojičínska. Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem byli všichni tři muži zajištěni a převezeni k dalším nutným procesním úkonům na příborskou policejní služebnu. Lustracemi v dostupných evidencích bylo prokázáno, že 25letý řidič nevlastní řidičské oprávnění a test na možnou přítomnost omamných a psychotropních látek a jedů v jeho těle vyzněl pozitivně na návykové látky amfetamin/metamfetamin.

Celá záležitost je nadále intenzivně prověřována ze strany příborských policistů a ze strany policistů z Obvodního oddělení ve Valašském Meziříčí a také novojičínskými a vsetínskými kriminalisty.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice