28. 8. 2020

Řidič osobního automobilu s vysloveným zákazem řízení byl kontrolován dvakrát

Policejní hlídka z Obvodního oddělení v Příboře vykonávala okolo dvaadvacáté hodiny večerní dne 26. srpna 2020 dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu v obci Skotnice, kdy stavěla a kontrolovala řidiče osobního motorového vozidla tovární značky Renault Megané Scénic, a to 44letého muže z Novojičínska. Lustracemi v dostupných evidencích bylo následně prokázáno, že automobil řídí i přesto, ačkoliv mu byl rozhodnutím Městského úřadu ve Frýdlantu nad Ostravicí vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel pro všechny skupiny až do září 2021.

Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem zakročující policisté zakázali 44letému muži další řízení automobilu a celou záležitost začali prověřovat pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Službu konající příborská policejní hlídka opětovně stavěla osobní motorové vozidlo tovární značky Renault Megané Scénic pár minut před čtyřiadvacátou hodinou noční 26. srpna 2020 na silnici vedoucí z obce Skotnice do Příbora a po zákonném zastavení a při prováděné silniční kontrole bylo zjištěno, že vůz řídí opět shora uvedený 44letý muž. Následně zakročující policisté tohoto pachatele protiprávního jednání a chování zadrželi, a poněvadž opakoval svou trestnou činnost, tak jej převezli na policejní služebnu k nezbytným procesním úkonům. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany příborských policistů a novojičínských kriminalistů.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice