27. 1. 2017

Zloděj v novém roce v Kopřivnici nelení. Za pár dnů vykradl několik dílen

Série vloupání do rodinných domů v těchto dnech zaměstnává kriminalisty v Kopřivnici na Novojičínsku. Všechny případy se staly během prvních dnů letošního roku a pachatel policistům zatím uniká. První případ se odehrál v ulici Na Drahách, kde si lapka vyhlídl dílnu v rodinném domě a po vylomení dveří ukradl elektrické nářadí. Majitel vyčíslil škodu na 20 tisíc korun. Podobné věci si protizákonně přivlastnil zloděj i při další události. Druhý případ, který policisté šetří, se stal v době od 8. do 11. ledna letošního roku v ulici Wolkerově. Neznámý pachatel násilím překonal vstupní dveře do zahradní kůlny, ze které odcizil elektrické nářadí v hodnotě přesahující 19 tisíc korun.

Ve stejné kopřivnické lokalitě došlo i ke třetímu vloupání někdy mezi 11. až 13. lednem, konkrétně v ulici Palackého. A opět šlo o vedlejší stavení u rodinného domu. Zde pachatel vypáčil dveře od dřevěné zahradní kůlny a odcizil elektrickou motorovou pilu, čímž způsobil škodu za čtyři tisíce korun. Poslední případ se stal v neděli 15. ledna. Tentokrát pachatel vnikl do zahradního domku na ulici České a odcizil zde elektroniku v hodnotě převyšující 15 tisíc korun. Policisté z obvodního oddělení v Kopřivnici zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody, kterých se dopustil doposud neznámý pachatel.

 

„Na návštěvě odcizil platební kartu“

Třicetiletý muž z Nového Jičína se rozhodně nechoval jako host. Při návštěvě u své kamarádky v Novém Jičíně využil příležitosti a během noci ze středy na čtvrtek tohoto týdne matce své hostitelky odcizil platební kartu z odložené peněženky. Pomocí této platební karty následně vybral z bankomatu finanční částku převyšující 19 tisíc korun. Jelikož byl v posledních třech letech za obdobnou trestnou činnost již odsouzen, hrozí mu za zmíněné protiprávní jednání až tříleté vězení.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice