30. 1. 2017

Opilá žena za volantem

Hned dvakrát během několika hodin řešili policisté opilou 42letou řidičku na Novojičínsku. K první nehodě došlo v sobotu po třetí hodině ranní v obci Ženklava. Opilá žena řídila osobní vozidlo značky Škoda Felicia a po projetí zatáčky vyjela mimo komunikaci, kde havarovala do silničního příkopu. Když na místo přijeli policisté, naměřili v dechu řidičky hodnotu převyšující dvě promile alkoholu v krvi. Ve stejný den okolo desáté hodiny dopoledne měla problémy na silnici tato řidička znovu. Tentokrát k tomu došlo v blízkosti Štramberku, kde žena opět nezvládla řízení a sjela do silničního příkopu. Policisté zjistili, že auto řídila stejná žena, jež opilá bourala před pár hodinami v obci Ženklava. Dechová zkouška byla opět pozitivní. Opakovaně jí naměřili hodnoty převyšující dvě promile alkoholu. Obě nehody se obešly bez zranění. Žena je podezřelá ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky v souvislosti se zaviněním nehody, za což jí ze zákona hrozí trest vězení až na tři roky a zákaz řízení.

 

Požár v domě na Frýdecko-Místecku

Frýdeckomístečtí policisté prověřují okolnosti události, ke které došlo dne 28. 1. 2017 večer v rodinném domě.  Před devatenáctou hodinou přijali operátoři ZZS tísňové volání, podle něhož došlo v obci Lískovec k popálení několika osob, včetně dětí. Na místo ihned vyjely nejbližší posádky ZZS MSK. V rámci události nakonec zasahovaly celkem čtyři posádky. Podle informací, které mají záchranáři k dispozici, mělo dojít k požáru při zatápění v rodinném domě. Na místě události se nalézali tři dospělí a dvě děti, kteří byli při události zraněni. Nejvážnější bylo postižení devíti letého chlapce – utrpěl vícečetné vážné popáleniny II.-III. stupně. Musel být zaintubován a převeden na přístrojem řízenou ventilaci. Čtyřletá dívka byla ošetřena rovněž s popáleninami na více částech těla, byla při vědomí a se záchranáři komunikovala. Třicetiletá žena utrpěla vážné popáleniny hlavy, hrudníku a horní končetiny. Také jí byla poskytnuta přednemocniční neodkladná péče. Všichni tři pacienti byli po ošetření posádkami ZZS transportováni do popáleninového centra ostravské Fakultní nemocnice. Muži ve věku 34 a 69 let se nadýchali zplodin hoření, jejich stav nebyl závažný. K dalšímu ošetření byli předáni na interní ambulanci frýdeckomístecké nemocnice. V souvislosti s událostí byl povolán také intervent ZZS MSK, který poskytoval první psychickou pomoc zasaženým účastníkům.

 

Vážná nehoda

Ostravští policisté prověřují okolnosti vážné dopravní nehody, ke které došlo 28. 1. 2017 krátce před 18 hodinou v Ostravě-Porubě na Vřesinské ulici. Při střetu osobního vozu zn. Škoda, řízeného 36letým mužem s chodcem, došlo k těžkému zranění 75letého chodce. Příčina dopravní nehody je předmětem prověřování. K objasnění okolností události jsme zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Policisté realizovali ohledání místa, topografickou i fotografickou dokumentaci. Řidič vozu nebyl ovlivněn alkoholem.

 

Skok na kapotu i kopy do zrcátka

Policie hledá svědky agrese na silnici ze dne 27. 1. 2017. Ke skutku došlo kolem 19.35 – 19.40 hodin v Ostravě-Porubě na Hlavní třídě (konkrétněji kruhovém objezdu). Zatím neznámý muž po předchozí slovní výtce ke způsobu jízdy 27letého řidiče vozu zn. BMW skočil nejprve na kapotu předmětného automobilu, načež začal manipulovat se stěrači, které poškodil. Následně muž kopal do zrcátka vozu, přičemž došlo rovněž k jeho poškození. Neznámý se rovněž snažil neúspěšně dostat do vozu poškozeného. Po popsaném protiprávním jednání neznámý muž nasedl do vozu, který před incidentem zastavil před automobilem poškozeného na kruhovém objezdu a z místa ujel. Ke zranění řidiče nedošlo. Motivem uvedeného jednání byl zřejmě odlišný názor na způsob předjíždění poškozeného řidiče na ulici Opavské. K objasnění věci policie zahájila úkony trestního řízení pro přečin poškození cizí věci. K objasnění věci přijme informace svědků na lince 158 nebo na telefonním čísle obvodního oddělení policie Ostrava-Poruba 1 – 974 727 501. Za pomoc veřejnosti děkuje.

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice