27. 12. 2019

Případ nebezpečného vyhrožování mezi mužem a ženou v Kopřivnici

Třicet minut po sedmé hodině ranní 25. prosince letošního roku byla službu konající policejní hlídka z Obvodního oddělení v Kopřivnici vyslána do jednoho z místních nočních barů, kde má podle přijatého oznámení docházet k incidentu mezi mužem a ženou. Po okamžitém příjezdu kopřivnických policistů na místo bylo zjištěno, že se v tomto nočním podniku nachází pouze 27letý muž a 31letá žena, přičemž obě tyto osoby jsou v podnapilém stavu a na podlaze provozovny leží krátká střelná zbraň. Jak bylo následným prověřováním zjištěno, tak tato plynová zbraň byla bez zásobníku, kdy ani v těle zbraně nebyl nalezen žádný náboj. Orientační dechová zkouška prokázala u zde přítomného muže hodnotu 1,4 promile alkoholu v dechu, ženě byla naměřena hodnota 1,7 promile alkoholu v dechu. Podle prvotních informací se měly výše uvedené osoby navzájem slovně napadnout a poté měl shora jmenovaný muž poškozenou ženu ohrožovat zbraní, se kterou na ní zamířil a zároveň jí měl zabránit v odchodu uzamčením provozovny. Tyto skutečnosti jsou nadále intenzivně prověřovány ze strany novojičínských kriminalistů. Aktuálně se zjišťují všechny skutečnosti a okolnosti případu, jakož i pohnutky, motivy a důvody protiprávního jednání a chování podezřelého muže. V dané záležitosti komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně zahájil úkony trestního řízení pro řádné objasnění a prověření všech skutečností, které důvodně nasvědčují podezření ze spáchání přečinu omezování osobní svobody a přečinu nebezpečného vyhrožování.

 

Objasnění majetkové trestné činnosti v Novém Jičíně

V deset hodin dopoledne 23. prosince 2019 službu konající policejní hlídka z novojičínského Obvodního oddělení zajistila na ulici Dolní Brána v Novém Jičíně 27letého místního muže, který se chvíli předtím vloupal na uvedené ulici do jednoho z rekonstruovaných bytových domů. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak tento recidivista vnikl do objektu vypáčením dveří, prohledal několik bytů a pokojů, ve kterých odcizil kování z oken a části měděného tepelného rozvodu, čímž poškozenému majiteli způsobil celkovou hmotnou škodu na majetku ve výši okolo 57 tisíc korun. Lustracemi v dostupných evidencích bylo prokázáno, že v posledních třech letech byl 27letý podezřelý muž pravomocně odsouzen a potrestán rozhodnutím Okresního soudu v Novém Jičíně pro obdobnou trestnou činnost, a to k podmíněnému trestu odnětí svobody v délce deseti měsíců, se zkušební dobou do října roku 2021. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

 

Dopravní nehoda silně podnapilého řidiče osobního automobilu v Hodslavicích

 

V sedmnáct hodin odpoledne 23. prosince 2019 řídil 69letý muž z Nového Jičína své osobní motorové vozidlo tovární značky Ford Fusion na katastru obce Hodslavice, přičemž vlivem své podnapilosti nezvládl průjezd levotočivé zatáčky, najel na silniční ocelové svodidlo, narazil do ocelového zábradlí mostní konstrukce a sjel do tak zvaného Stranického potoku. V důsledku dopravní nehody utrpěl řidič zranění lehčího charakteru s nutností jeho lékařského vyšetření a ošetření ve Fakultní nemocnici s Poliklinikou v Ostravě-Porubě. Zde bylo provedeno i odborné měření dechovými zkouškami, které prokázalo hodnoty okolo 1,8 promile alkoholu v jeho dechu. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši nejméně 145 tisíc korun. V této záležitosti novojičínští policisté zahájili úkony trestního řízení pro důvodné podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

 

Vloupání do osobního automobilu na ulici Sokolovské v Bílovci

 

V přesně nezjištěné době mezi osmnáctou hodinou podvečerní 24. prosince letošního roku do patnácté hodiny odpolední následujícího dne doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Sokolovské v Bílovci přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že se vloupal do zde zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Alfa Romeo. Z automobilu následně odcizil dámskou koženou peněženku značky Guess Luxe béžové barvy, ve které se nacházely různé osobní doklady, platební karta, tři prsteny ze žlutého kovu a permanentka do solárního studia, čímž vznikla poškozené 25leté místní ženě celková hmotná škoda na majetku ve výši bezmála 20 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Bílovci a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených financí, dokladů, platební karty a dalších věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na bílovecké policejní číslo 974 735 701.

 

 

Nález odcizeného osobního automobilu ve Frenštátě pod Radhoštěm

 

V přesně nezjištěné době od devatenácté hodiny podvečerní 21. prosince 2019 do osmé hodiny ranní následujícího dne se doposud nezjištěná osoba zmocnila na ulici Ke Kostelnímu lesu ve Frenštátě pod Radhoštěm zde zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Škoda Fabia oranžové barvy, přičemž se ve vozidle nacházely nejen klíče od zapalování, ale také doklady k automobilu a dětská autosedačka značky Cybex Atom 5 černé barvy. Poškozené 37leté místní majitelce vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 33 tisíc korun.

Výše uvedený automobil byl nalezen službu konající frenštátskou policejní hlídkou v odpoledních hodinách 26. prosince letošního roku v areálu bývalých skladů civilní obrany ve Frenštátě pod Radhoštěm, v části Planiska. Vůz byl následně předán majitelce, která uvedla, že z automobilu byly odcizeny doklady a klíče od zapalování a také čelní panel autorádia v hodnotě jednoho a půl tisíce korun.

Tento přečin krádeže neboli přečin neoprávněného užívání cizí věci nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení ve Frenštátě pod Radhoštěm a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených dokladů, klíčů a autorádia, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na frenštátské policejní číslo 974 735 711 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice