31. 12. 2019

Vloupání do osobního automobilu v Příboře

Mezi dvacátou hodinou večerní 26. prosince do desáté hodiny dopolední 27. prosince letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Nerudové v Příboře přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že se po rozbití skleněné výplně okna dveří vloupal do zde zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Audi A4. Z automobilu následně odcizil koženou peněženku hnědé barvy značky House, ve které se nacházely různé osobní doklady, platební karta a finanční prostředky. Poškozenému místnímu 19letému muži tak byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši bezmála 5 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Příboře a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených dokladů a financí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na příborské telefonní číslo 974 735 751.

 

Vloupání do dodávky v Novém Jičíně, v části Žilina

V přesně neustanovené době mezi 23. a 27. prosincem tohoto roku se doposud neznámá osoba vloupala na ulici Na Poříčí v Novém Jičíně, v části Žilina do zde zaparkovaného dodávkového motorového vozidla tovární značky Renault Master. Z tohoto automobilu následně odcizila auto navigaci, batoh značky Husky zelené barvy s oděvnými svršky (trička, ponožky, spodní prádlo), mikinu značky Adidas červené barvy, zimní bundu značky Eckounltd černé barvy, sluneční brýle značky One s červenými obroučkami a tablet značky Alcatel 7 bílé barvy. Poškozené právnické i fyzické osobě tak byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši 6 tisíc korun. Tento přečin krádeže nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

Objasnění krádeže bundy před novojičínskou prodejnou

V těchto dnech komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně zahájil trestní stíhání 30letého místního muže pro důvodné podezření ze spáchání přečinu krádeže, kterého se mohl dopustit chvíli po deváté hodině ranní 28. prosince tohoto roku na ulici Havlíčkové v Novém Jičíně tím, že ze stojanu s oblečením před jednou z místních prodejen odcizil volně pověšenou dámskou zimní bundu v hodnotě přes tisíc korun. S takto odcizeným oblečením utekl neznámo kam, přičemž přibližně hodinu po své majetkové trestné činnosti byl zadržen službu konající novojičínskou policejní hlídkou, a to nedaleko místa činu. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

Dopravní nehoda silně podnapilého řidiče osobního automobilu u obce Rybí

Deset minut po třinácté hodině odpolední 28. prosince 2019 řídil 59letý muž z Novojičínska osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Fabia na katastru obce Rybí, a to ve směru od Příbora na Nový Jičín, přičemž vlivem své silné podnapilosti nezvládl řízení (odborné měření dechovými zkouškami prokázalo hodnoty okolo 2,1 promile alkoholu v jeho dechu) a při odbočování vpravo vyjel vlevo mimo komunikaci a sjel do silničního příkopu. Po této kolizní situaci v dopravě se snažil řidič od havarovaného automobilu utéci, ale byl bezprostředně na místě zadržen službu konající policejní hlídkou z Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění shora uvedeného muže s nutností jeho lékařského vyšetření a ošetření v novojičínské nemocnici, kde se choval velmi agresivně, vyhrožoval rozbitím zařízení a neuposlechl výzev přítomných policistů k zanechání svého jednání. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo a celá záležitost je nyní nadále prověřována ze strany novojičínských policistů a kriminalistů pro důvodné podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Střet ovcí s projíždějícím vlakem na katastru obce Jistebník

Chvíli po jedenácté hodině dopolední 29. prosince 2019 v prostoru nádraží ČD Jistebník vstoupilo náhle do kolejiště stádo ovcí, přičemž dvě z nich byly sraženy a usmrceny projíždějícím osobním vlakem, jedoucím ve směru na Ostravu. Ke škodě na vlakové soupravě nedošlo a rovněž nebyly zraněny žádné přepravované osoby. K výluce na trati nedošlo, byla však zde snížena rychlost projíždějících vlaků do úplného odstranění těl uhynulých zvířat. Jedna ze živých ovcí byla odchycena přítomnými policisty a byla předána 44letému místnímu majiteli. Celá záležitost je nadále prověřována a prošetřována ze strany bíloveckých policistů v úzké spolupráci s pracovníky drážní inspekce a drážního hasičského záchranného sboru.

 

Vloupání do prodejny na ulici Resslové v Novém Jičíně

Od polední doby 28. prosince do osmé hodiny ranní 30. prosince letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Resslové v Novém Jičíně přečin krádeže tím, že se vloupal do bývalého objektu herny a následně do zdejší prodejny, odkud postupně odcizil dvě bodová světla, finanční prostředky na hotovosti, petrolejovou lampu, záznamové zařízení se stolním počítačem, vonné stébla, vůně do elektrických zásuvek a do motorových vozidel, čímž poškozené fyzické i právnické osobě z Kopřivnice vznikla odcizením a na zařízení provozovny celková hmotná škoda na majetku ve výši přes 70 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

Vloupání do kanceláře firmy v obci Lhotka u Bílovce

V přesně nezjištěné době od poledních hodin 28. prosince do páté hodiny ranní 30. prosince 2019 doposud neznámá osoba spáchala v Bílovci, v části Lhotka přečin krádeže tím, že se vloupala do kancelářských prostor zdejší společnosti, přičemž v jedné z kanceláří odcizila kovový trezor s finančními prostředky. Poškozené právnické osobě tak byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši 102 tisíc korun. Na místo tohoto protiprávního jednání majetkového charakteru byl přizván i policejní psovod se služebním psem, který vypracoval pachovou stopu v délce téměř jednoho kilometru ve směru na obec Olbramice, zde se však v poli a na polní cestě nacházely stopy vyjetých kolejí po pneumatikách motorového vozidla a stopa tak byla ztracena. Celou záležitostí se nyní intenzivně zabývají policisté z Obvodního oddělení v Bílovci v úzké spolupráci s novojičínskými kriminalisty a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených finančních prostředků, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na bílovecké policejní číslo 974 735 701 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice