27. 4. 2023

Trojice mužů měla vyrábět a distribuovat pervitin na Novojičínsku

Skoro kilogram a půl pervitinu měla vyrobit trojice mužů v průběhu čtyř měsíců v okr. Nový Jičín. Další výrobu se skupině nepodařilo dokončit, jelikož je zadrželi novojičínští kriminalisté z TOXI týmu ve spolupráci se zásahovou jednotkou, a to  právě v době, kdy ukončili jednu z fází výroby drogy. Jeden z pachatelů byl ozbrojený.

Novojičínští kriminalisté z TOXI týmu na případu pracovali několik měsíců. Při domovních prohlídkách bytových i nebytových prostor zajistili dvě kompletní varny, příslušenství, chemikálie a léky sloužící k výrobě drogy a její distribuci.

Komisař z oddělení obecné kriminality z Nového Jičína obvinil tři muže ve věku od 32 do 38 let ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Obvinění měli v době od prosince do svého zadržení jako organizovaná skupina s přesně rozdělenou rolí a úlohou vyrábět pervitin na dvou místech v okr. Nový Jičín. Vyrobenou drogu měli dále distribuovat a část použít pro vlastní potřebu. Gram drogy měli prodávat za cca 600 Kč.  Získané finanční prostředky použili pro svou potřebu.  Samotná příprava drogy probíhala tak, že někteří měli obstarávat potřebné suroviny, hlavní organizátor, který více znal postup při výrobě drog,  pak měl další dva instruovat ohledně výroby pervitinu.

Nejstarší z obviněných je stíhán také za nedovolené ozbrojování, jelikož aniž by byl držitelem příslušného oprávnění, přechovával zbraně podléhající registraci, a to konkrétně opakovací brokovnici, samopal vz.58  a různé střelivo.

Hotovost přesahující 90 tisíc korun a tři vozidla v hodnotě přes půl milionu korun zajistili kriminalisté jako výnos z trestné činnosti.  Trestní stíhání je vedeno vazebně a obviněným hrozí trest odnětí svobody  až do výše deseti let.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice