27. 6. 2014

Bazary a zastavárny

Zákonnou kontrolou vytipovaných bazarů a zastaváren jsme při společné akci s pracovníky Živnostenských úřadů zajistili několik věcí s podezřením, že pocházejí z trestné činnosti. Samotná akce probíhala v městě Novém Jičíně, Bílovci, Frenštátu pod Radhoštěm a Kopřivnici ve čtvrtek 19. 6. 2014. Na akci spolupracovali novojičínští kriminalisté, policisté obvodních oddělení a pracovníci dotčených živnostenských úřadů, v jejichž teritoriu se provozovny nacházely. Samotnou kontrolou jsme zajistili v jedné z provozoven téměř 200 věcí s podezřením, že pocházejí z trestné činnosti. Několik desítek šperků, přes značkové brýle, elektro součástky, motorové pily, nekolkované cigarety, ale také razítka institucí veřejné správy. Všechny věci byly provozovatelem vydány jako věci důležité pro trestní řízení. Pracovníci živnostenského úřadu zahájili správní řízení s vlastníky třech provozoven pro porušení povinností v souvislosti s živnostenským zákonem. V jednom případě jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu nedovolené výroby a držení pečetidla státní pečeti a úředního razítka. Nabytí, důvod držení i možné užití je předmětem dalšího vyšetřování. U zajištěných věcí hledáme původní vlastníky. Informace k zajištěným věcem může veřejnost poskytnout telefonicky na čísle 974 735 460,…. 469.

 IMG_0845 IMG_0846 IMG_0848 IMG_0852

Ohrožují výchovu dětí

Podezřelými jsou rodiče 10letého syna a 12leté dcery z Kopřivnice, kteří opakovaně zanedbávají péči o jejich povinnou školní docházku. Jen za druhé pololetí školního roku mají zanedbaných více jak 200 vyučovacích hodin, z větší části neomluvených. Rodičům je kladeno za vinu, že svým dětem umožňují vést zahálčivý život, čímž vědomě ohrožují jejich výchovu. Kopřivničtí policisté zahájili ve věci oznámení úkony trestního řízení pro podezření z přečinu ohrožování výchovy dítěte dle § 201 odst. 1 písm. b) trestního zákoníku.

 

Ulovil březí srnu

Přečin pytláctví spáchal doposud neustanovený pytlák, který v noční době z 23. 6. na 24. 6. 2014 usmrtil srnu. V lesním porostu honebního pozemku MS Hůrky-Lubina, v rozporu se zákonem o myslivosti skolil „ránou na měkko“ – průstřelem břicha, březí srnu, kterou na místě vyvrhl a z místa utekl. Byl totiž vyrušen náhodným svědkem. Mysliveckému sdružení způsobil škodu v předběžné výši 14tisíc korun. Oznámení vyšetřují kriminalisté oddělení hospodářské kriminality, kterým spadá tento delikt do věcné příslušnosti.

 

Nebezpečné pronásledování

„To se prostě nedá vydržet, neustále mne obtěžuje a vyhrožuje fyzickou likvidací,….“ jsou slova, která slyšeli policisté při přijetí oznámení 29leté ženy v Odrách. Aktérem je její bývalý 30letý přítel, který jí opakovaně dlouhodobě pronásleduje telefonickými hovory a SMS zprávami s výhrůžkami ublížení na zdraví jak jí tak současnému příteli i rodině. Opakovaným jednáním a intenzitou vzbudil u poškozené důvodnou obavu o život i zdraví. Případ prověřují oderští policisté s podezřením ze spáchání přečinu nebezpečného pronásledování.

 

Pral a topil zadarmo

Minimálně od roku 2009 do současnosti neodborným zásahem do rozvodové skříně rodinného domu v Jeseníku nad Odrou, odebíral majitel elektřinu. Vyvedením mimo rozvaděč zapojil několik spotřebičů v domě, čímž způsobil distribuční společnosti škodu přesahující několik tisíc korun. Přesnou výši škody určí další vyčíslení. Nicméně nedovoleným odběrem napájel elektrický kotel, automatickou pračku, podlahové vytápění i osvětlení patra domu. Majitel je nyní podezřelý ze spáchání přečinu krádež. Nejen že jej čeká adekvátní trest ke svému jednání, ale také doplacení černého odběru společnosti.

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice